2012 Mitsubishi Outlander 2,2D Motion MT , 177 cp

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
velicu83
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 14, 2012 2:03 pm

Mesaj de velicu83 » Lun Iun 11, 2012 2:24 pm

Am fost cu masina la reprezentanta s-au uitat oamenii la aparat, au updatat softul si hartile, si au zis ca totul e ok. Dar dupa vreo 2 zile a facut din nou figuri, asa i-am sunat si le-am zis ca nu merge si au zis ca il schimba , ca doar sunt in garantie. Se pare ca depinde si foarte mult de unde iei masina (ca tara si reprezentanta ma refer).
Toate cele bune in continuare.

Avatar utilizator
velicu83
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 14, 2012 2:03 pm

Mesaj de velicu83 » Mar Aug 07, 2012 9:18 am

Revin din concediu....aproximativ 6000 km in 2 saptamani. Consumul mediu 8,2 la o viteza de 140-150 pana la intrarea in Ro (calculat plin plin) in Ro a scazut undeva la 6,5 ptr ca a scazut considerabil si viteza de rulare....de asa e Ro (plus nervi si timp pierdut). Masina s-a comportat excelent atat pe autostrada cat si un pic offroad (am fost la o partida de pescuit pe langa craiova, unde dupa o noapte de ploaie am iesit fara probleme din namoale si am avut si un cielo tractat ca ramasese pana in gat in namol). La intoarcere insa a mancat ceva mai mult cam 9,5 pe aceeasi viteza dar a crescut si greutatea masinii, fiind de aceasta data 5 oameni in masina plus bagaj pana la plafon in portbagaj (in total cam 500-600kg in plus). Cruise control foarte bun si foarte ok, te scapa mult de stress si pauzele le poti face linistit cam la 500-600km doar asa ca sa iti intinzi un pic spatele desi scaunele sunt si ele foarte confortabile.
Imi pare rau ca nu am poze cu namolul din care am iesit.....care m-a facut mandru ca am ales Outy.
Multi Km fara probleme in continuare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori