2008 Outlander 2.4 Mivec Cvt Silky White

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Dum Mar 09, 2008 1:07 am

Bine v-am gasit ! Am de trei zile un superb Outlander alb, pe benzina cu Cvt.Pana acum merge perfect, nici o problema, dar ma obisnuiesc greu cu motorul extrem de silentios, abia se aude cand dau cheie, in mers nu mai zic, se aud doar cauciucurile si gropile evident. Comparandu-l cu Pathfinderul este mai mic in primul rand, mai fin, dar in acelasi timp mai rigid, mai ''sport'', la tinuta de mers. Nissanul este greu ,mare, motorul urla efectiv, are un sunet f puternic, dar se conduce f usor pe oriunde vrei dar cu cauciucuri potrivite. Revenind la Mitsu, tre sa-mi comand aparatori de noroi ( multa mizerie-praf in tara asta, cum ploua oleak gata ti-ai murdarit masina - bine mai era in Italia din acest p.d.v.), si o protectie din aia pt portbagaj pt ca eu mai car si obiecte care imi pun gand rau la pielea bej; foarte buna chiar excelenta mi se pare partea de jos a portbagajului care se deschide, faruri f bune, pacat ca nu-s bi-xenon,cam asta-i, ce sa mai zic, e o masina foarte frumoasa, cu un motor silentios, rafinat, care trage bine dar inca nu pot sa-l turez ca am doar vreo 120 de km facuti.
Abia astept la iarna cu gume bune sa vad ce poate fata de Nissan cu care nu am treaba pe zapada. Si bineinteles vara sa vad cum se aseaza la drum intins. Pa.

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Dum Mar 09, 2008 1:41 am

sunt invidios.Sa il conduci sanatos Nu uita de poze

Avatar utilizator
noris08
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 28, 2008 3:15 pm

Mesaj de noris08 » Mie Mar 12, 2008 1:21 pm

eu am de 1 saptamina unul rosu carmin, tot benzina, tot cvt, Instyle + niste accesorii
o bijuterie!
am deja 1,800 Km cu el, merge perfect, dar va trebui sa ma obisnuiesc sa trec mai des pe la pompa. pina acum am avut un diesel si uitam sa il mai realimentez.

Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Vin Mar 14, 2008 9:01 am

Hello again. Am 580 km, motorul s-a mai asezat, la inceput nu puteai sa-l turezi in mers nici pace, acum pleaca bine de pe loc, consumul e ok, intre 11,5 si 13. Sistemul audio face toti banii, sunt foarte multumit de masina, e foarte ''light'' ca sa zic asa, sprintena, vizibilitatea in oglinzile laterale e excelenta, dar are niste unghiuri moarte foarte mari, tre sa te misti destul de mult ca sa vezi daca iti vine ceva din dreapta sau la pietoni nu mai zic. Azi merg cu ea pe niste drumuri foarte proaste, sa vad cum se comporta. Revin si cu poze ca-i frumos afara. Salutare !

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Mar 14, 2008 11:52 pm

.............

Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Sâm Mar 15, 2008 10:06 pm

COObra - nu m-am exprimat prea corect dar oricum fata de prima zi, cand abia tragea, parca mergeam cu barca, acum trage mult mai bine. In prima zi sincer nu trecea de 2000 rpm in modul auto, indiferent de cum apasam pedala, iar acum ajunge la 3500 rpm daca o calc mai tare dar nu la maxim pt ca stiu ce inseamna rodaj, si oricum am dat 3500 doar o data si pt cateva secunde.

Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Lun Mar 17, 2008 9:03 am

Am fost ieri la drum mai lung, vreo 300 km dus-intors, masina s-a comportat exemplar, a consumat 8,7 , la o medie de viteza cam de 60 km/h.Tre sa zic ca sistemul CVT e tare destept, comparandu-l cu automata normala de pe nissan as zice ca e mai economic, adica te tine in jurul a 2000 rpm, dar se adapteaza extrem de repede si bine la urcarea unei pante,adica nu scade deloc viteza de deplasare ca la nissan, unde simti ca retrogradeaza, la outlander nu se simte. Nu am mers tare, max 120, sunt in rodaj. Cat despre sistemul cu touchscreen, in manual nu sunt acoperite toate meniurile, doar audio si navigatie, l-am mai butonat si are foarte multe chestii, se poate regla sensibilitatea senzorilor de lumina si ploaie, temporizarea stergatorului spate, si multe altele, nici nu mai stiu. Cat despre problema pe care am vazut-o pe alte forum-uri, cea cu luminozitatea scazuta ziua cand se aprind farurile, nu stiu cat de reala este, pentru ca se regleaza simplu: Set-display-day, asta e ce tre facut ziua, pt ca in mod auto scade singur luminozitatea. Chiar si asa displayul, nu e bine asezat in bord, e prea in afara si bate soarele in el si nu mai vezi nimica, la nissan e bagat mai in interior cu vreo 3 cm si e protejat de lumina exterioara, dar are si un fundal mai luminos, e o culoare mai deschisa, as zice chiar ca are luminozitatea mai ridicata decat la mitsu. In rest ce sa zic , sunetul motorului se schimba pe zi ce trece, am observat ca se aude din ce in ce mai frumos, mai marait, mai sport. Am 1350 de km, Doamne Ajuta !

Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Mar Mar 25, 2008 12:55 pm

Mi-am cumparat carlig de remorcare, am dat 673 de ron, fata de 550 de euro cat era ala de la reprezentanta, bare pentru portbagaj deasupra cu 363 ron. Urmeaza sa imi monteze carligul abia sapt viitoare ca e f aglomerat. Urmeaza sa imi iau aparatori de noroi zilele astea, si vreau sa inlocuiesc grila din fata de jos cu una alba ca restul masinii, vreau sa fac o proba mai intai sa vad daca da bine. Am 2000 si ceva de km, totul e ok.

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Mar Mar 25, 2008 1:42 pm

Felicitari pentru masina si in primul rand pentru cutie. Asteptam cu nerabdare poze cu ea!

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Mie Mar 26, 2008 11:52 am

Zi-ne si noua de unded ai cumparat carlig si bare!!! PLiiiiz.

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori