Outlander 2013 - 2.2 Diesel

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
Virandy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 30, 2012 11:08 pm

Mesaj de Virandy » Joi Oct 03, 2013 9:37 pm

Salut, am si eu 15.000km ma pregatesc de prima revizie si am urmatoarele observatii
- acelasi "poc" se aude si la mine dar din fata dreapta , am observat ca se aude aleatoriu asa ca nu il iau in serios deocamada,
- am vopseaua sarita in 3-4 locuri pe capota de la pietricele cea ce la alte masini nu am patit,
- de 3-4 ori mi s-a blocat volumul spre maxim in timp ce apasam butonul de pe volan
- mi-am pus si eu bare Thule WingBar dupa ce le montasem pe cele din otel care si la 40 km/ora fluierau de zor

In rest sunt multumit de masina desi am avut destule belele cu ea.

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Dum Oct 20, 2013 11:40 pm

Daca ai timp, un topic despre 2.0CVT ar fi foarte util. Suntem putini pe forum cu Outlander 3, cu CVT-ul ai fi primul.
Ai mai avut alte probleme in afara de vopseaua sarita si volumul blocat?

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Dum Oct 20, 2013 11:40 pm

Daca ai timp, un topic despre 2.0CVT ar fi foarte util. Suntem putini pe forum cu Outlander 3, cu CVT-ul ai fi primul.
Ai mai avut alte probleme in afara de vopseaua sarita si volumul blocat?

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Dum Oct 20, 2013 11:40 pm

Daca ai timp, un topic despre 2.0CVT ar fi foarte util. Suntem putini pe forum cu Outlander 3, cu CVT-ul ai fi primul.
Ai mai avut alte probleme in afara de vopseaua sarita si volumul blocat?

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Dum Oct 20, 2013 11:40 pm

Daca ai timp, un topic despre 2.0CVT ar fi foarte util. Suntem putini pe forum cu Outlander 3, cu CVT-ul ai fi primul.
Ai mai avut alte probleme in afara de vopseaua sarita si volumul blocat?

Avatar utilizator
Virandy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 30, 2012 11:08 pm

Mesaj de Virandy » Lun Oct 21, 2013 11:16 am

Salut, am tot zis ca ma apuc sa fac un topic despre masina mea doar ca interesul foarte mic pentru Outlander 3 si posturile putine m-au facut sa ma simt "singur" . Acum vad ca a crescut interesul si odata cu el si posturile mele .

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Vin Apr 25, 2014 1:18 am

Din lipsa de timp, nu am mai postat de ceva vreme.

Am ajuns la 24000 cu ea, fara probleme - as fi spus pana acum doua zile...cand a revenit problema cu clima (vara trecuta a ramas fata freon - service-ul stabilind ca, probabil, asa a venit ea din fabrica): A ramas fara freon din nou, "norocul" meu ca a trebuit sa dea tot bordul jos - acum astept o masina de schimb caci va sta cel putin o saptamana in service.

Urati-ne Muulta bafta!


Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Joi Iun 12, 2014 12:20 am

De vina a fost vaporizatorul de la ac, nefiind nicaieri pe stoc, masina a stat in service de la sfarsitul lui aprilie. Ieri am luat-o dupa o luna si ceva si e ca noua.
Chestia cu masina la schimb chiar e tare, am mers in toata aceasta perioada cu un lancer de 1.6...mi-a trezit nostalgii pentru lancerul pe care l-am avut , dar mai ales pentru motorul pe benzina. Chiar daca pe alocuri am resimtit
lipsa cuplului, mi s-a parut excelent in oras, iar in afara, daca il turezi cum trebuie nu ai probleme (iar consumul e ok). Mai mult, lipsa suspensiei sport de pe invite aduce un plus de confort fata de modele mai scumpe.

Avatar utilizator
SEBASTIAN_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 01, 2014 8:13 pm

Mesaj de SEBASTIAN_RC » Sâm Aug 02, 2014 7:22 pm

QUOTE (speed29 @ Jul 1 2013, 07:44 PM) Sa te bucuri de ea!Am sa urmaresc cu interes topicul tau ma bate gandul la un 2.2 automat.
Pana la urma mi-am luat si eu una automata pentru tatal meu.
Am luat masina din Germania este model 2014 cu mici diferente fata de modelul anterior. Am luat varianta cea mai echipata inclusiv cutia automata care este excelenta desi e clar ca trebuie sa fie putin mai lenta decat mecanica.

Consumul mediu mergand in jur de 140-145km/h mai mereu, cu exceptia Romaniei unde este inconstant a fost de 8.3-8.5l%.
Eram curios la modelul din 2013 cu cutie mecanica unde se situeaza consumul.
Imediat ce scadeam viteza sub 120 se ducea pe la 6 dar nu am avut rabdare sa merg asa de incet si 140 ma plictisea dar am spus sa fie un fel de rodaj...
Fişiere ataşate
Photo_0024.jpg
Photo_0024.jpg (593.22 KiB) Vizualizat de 2999 ori

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Vin Aug 29, 2014 4:44 pm

Consumul la cutia manuala e tot pe acolo.

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori