Lancer Evolution X GSR versus alta masina

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Evolution (toate generatiile)
Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Joi Iul 30, 2009 5:40 pm

Eh, nu creapa ele chiar asa de usor, ar fi dat chix de ceva vreme subaru, sau le-ar fi chemat in service.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Iul 30, 2009 9:07 pm

am mai auzit ceva de genu, de la o sursa foarte credibila, dar un pic mai blanda informatia.
adica crapa dar nu chiar toate si nu de la orice forja....oricum riscul este foarte mare si se pare ca au dat gres cu ceva materiale folosite pe la pistoane sau camasi.

Avatar utilizator
Dior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 09, 2009 12:08 am

Mesaj de Dior » Sâm Oct 17, 2009 11:12 pm

Nu stiu prea multe despre evo-uri dar din auzite evoX are o cutie senzationala care este recunoscuta de multe publicatii, suspensii foarte bune pentru traseu si tractiune integrala.
Sincer... daca cumperi cum EVO crezi ca-ti pasa cat de comfortabil e??? Sa fim seriosi. BMW-ul 335i are un motor f bun dar suspensiile si greutatea o fac mai mult o masina de plimbat decat de alergat(nu ma refer la liniutze)
Am citit mai sus ca nu avem strazi pentru evo X.. eu zic ca avem mai multe drumuri decat multe alte tari. Si aici ma refer la serpentine si la drumurile pline de curbe.
Danyutz masinile cu volan pe dreapta merg inscrise in RO!

App
http://www.youtube.com/watch?v=S4CfWdoSOTk
Cred ca filmuletzul asta spune multe. Nu cred ca exista ceva mai important decat directia la o masina de viteza!!!

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Lun Oct 19, 2009 10:46 pm

In Dec anul trecut, cand am postat nu se inmatriculau masinile cu volan pe dreapta

Si poti sa crezi ca sunt oameni care se gandesc la comfort, chiar daca vor un Evo, citeste un topic mai jos, un utilizator penduleaza intre seria 3, A4 si Evo

Avatar utilizator
Dior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 09, 2009 12:08 am

Mesaj de Dior » Mar Oct 20, 2009 2:25 am

Acum 100% se inmatriculeaza. Si eu stiu asta de mai mult de un an.. dar na poate aveam vreun pont sau ceva de genu

Vroiam sa zic ca nu e normal sa cumperi un lancer evo si sa ceri in primul rand comfort. Mai bine cumperi un citroen c6 sau un c5 si gata. Daca vrei viteza.. si ceva comfort eu consider ca evo ofera destul pentru un drum linistit dar de aici pana sa il compari cu un seria 3 care este o masina de muritori de rand e penal.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer EVOlution”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori