Nevoie De Piese/ Sfaturi

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Evolution (toate generatiile)
Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Vin Mai 08, 2009 11:01 am

QUOTE (alex_evo_viii @ May 3 2009, 09:58 PM) Din pacate am o veste foarte proasta pentru tine si anuma ca acel capac nu se cumpara decat cu spatar complet (eu l-am schimbat acum 18 luni ) iti doresc sa se fi schimbat treaba de atunci pentru ca era foarte scump atunci.

In legatura cu ambreiajul iti recomand sa iei un disc stock sau sa iei un kit complet cu disc organic ca sa nu bubui diferentialele(eu am schimbat de 2 ori fata si de 2 ori spatele) si am rupt si o cutie in 5 rapoarte si am trecut pe organic si nu am mai avut probleme, acum sunt pe bidisc carbon si e lafel de ok ca cel organic. Eu mi-am luat ambreiajul de pe net dar cei de la care l-am luat eu nu mai trimit in Europa.


Am rezolvat cu capacul acele de plastic de la scaun, cu ajutorul celor de la Recaro Europe( Germany) si a reprezentantului lor de aici Racing Nick. A trebuit sa "insist" la cei din germania dar s-a rezolvat. Costa sub 100 de EUR si vine in 2 saptamani!

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Mie Mai 13, 2009 10:45 pm

Felicitari pentru achizitie, asteapta-te la ceva mai mult timp, do obicei piesele astea intarzie.

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Joi Mai 14, 2009 12:12 pm

QUOTE (alex_evo_viii @ May 13 2009, 08:45 PM) Felicitari pentru achizitie, asteapta-te la ceva mai mult timp, do obicei piesele astea intarzie.
Merci frumos pt ajutor oricum. Sa vina si peste o luna, numai sa vina. Avans am dat f putin.
Sper sa am finante sa pot schimba cate una alta la ea in timp. Intercoolerul si tevile ar fi un inceput( ideal AMS).

Bafta!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer EVOlution”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori