Nevoie De Piese/ Sfaturi

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Evolution (toate generatiile)
Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Joi Apr 23, 2009 12:35 pm

Salutare!
Ajutati-ma si pe mine cu niste recomandari! Am un EVO 8 si vreau sa cumpar unele piese pt el si nu stiu de unde sa le iau mai ieftin!
Disc ambreiaj, eventual tot kitul..... Voi de unde va luati piesele pt EVO?
Multumesc!

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Joi Apr 23, 2009 2:50 pm

Da, ar fi interesante cateva recomandari in sensul asta de la cei cu experienta.

Multumim anticipat.


Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Apr 23, 2009 3:14 pm

QUOTE (magnex265 @ Apr 23 2009, 12:35 PM) Salutare!
Ajutati-ma si pe mine cu niste recomandari! Am un EVO 8 si vreau sa cumpar unele piese pt el si nu stiu de unde sa le iau mai ieftin!
Disc ambreiaj, eventual tot kitul..... Voi de unde va luati piesele pt EVO?
Multumesc!


Daca ai evo cred ca trebuie sa incerci sa cauti piese mai de calitate nu piese mai ieftine.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Apr 23, 2009 3:17 pm


Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Joi Apr 23, 2009 3:25 pm

QUOTE (Andrei_RC @ Apr 23 2009, 02:14 PM) Daca ai evo cred ca trebuie sa incerci sa cauti piese mai de calitate nu piese mai ieftine.
Asa este si ai mare dreptate! M-am referit la magazine sau persoane care aduc piese ( de calitate) mai ieftine. Sunt locuri in care o piesa e 10 mil iar la alt magazin e 15! la asta ma referisem cand am spus mai ieftine!

Multumesc mult!

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Apr 23, 2009 4:03 pm

QUOTE (magnex265 @ Apr 23 2009, 03:25 PM) Asa este si ai mare dreptate! M-am referit la magazine sau persoane care aduc piese ( de calitate) mai ieftine. Sunt locuri in care o piesa e 10 mil iar la alt magazin e 15! la asta ma referisem cand am spus mai ieftine!

Multumesc mult si ma bucur ca este citit forumul!


Cam ce te intereseaza?
Baga si tu niste poze cu masina ta.

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Joi Apr 23, 2009 4:24 pm

QUOTE (Andrei_RC @ Apr 23 2009, 03:03 PM) Cam ce te intereseaza?
Baga si tu niste poze cu masina ta.
Ma intereseaza un disc de ambreiaj simplu sau kitul complet, si un capac de plastic de pe spatele scaunului( al soferului). Astea ma "macina" momentan!
Multumesc!

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Joi Apr 23, 2009 7:50 pm

Chiar nimeni? M-ar interesa si pe mine cate ceva...

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Dum Mai 03, 2009 10:58 pm

QUOTE (magnex265 @ Apr 23 2009, 04:24 PM) Ma intereseaza un disc de ambreiaj simplu sau kitul complet, si un capac de plastic de pe spatele scaunului( al soferului). Astea ma "macina" momentan!
Multumesc!

Din pacate am o veste foarte proasta pentru tine si anuma ca acel capac nu se cumpara decat cu spatar complet (eu l-am schimbat acum 18 luni ) iti doresc sa se fi schimbat treaba de atunci pentru ca era foarte scump atunci.

In legatura cu ambreiajul iti recomand sa iei un disc stock sau sa iei un kit complet cu disc organic ca sa nu bubui diferentialele(eu am schimbat de 2 ori fata si de 2 ori spatele) si am rupt si o cutie in 5 rapoarte si am trecut pe organic si nu am mai avut probleme, acum sunt pe bidisc carbon si e lafel de ok ca cel organic. Eu mi-am luat ambreiajul de pe net dar cei de la care l-am luat eu nu mai trimit in Europa.

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Lun Mai 04, 2009 11:29 am

QUOTE (alex_evo_viii @ May 3 2009, 09:58 PM) Din pacate am o veste foarte proasta pentru tine si anuma ca acel capac nu se cumpara decat cu spatar complet (eu l-am schimbat acum 18 luni ) iti doresc sa se fi schimbat treaba de atunci pentru ca era foarte scump atunci.

In legatura cu ambreiajul iti recomand sa iei un disc stock sau sa iei un kit complet cu disc organic ca sa nu bubui diferentialele(eu am schimbat de 2 ori fata si de 2 ori spatele) si am rupt si o cutie in 5 rapoarte si am trecut pe organic si nu am mai avut probleme, acum sunt pe bidisc carbon si e lafel de ok ca cel organic. Eu mi-am luat ambreiajul de pe net dar cei de la care l-am luat eu nu mai trimit in Europa.


In primul rand multumesc pt raspunsuri. Eu sunt novice( am masina de putin timp) si ma ajuta mult sfaturile detinatorilor de EVO.
Am sunat si eu la dealerii Mitsubishi si asa e cum zici tu ( vine doar cu tot cu spatar capacul), si costa exorbitant ( 700 de Euro).

Am posibilitatea sa iau de pe net( mai ieftin) piese( ebay..). Eram tentat sa iau din acela cu 6 palete dar mi s-a zis ca nu sunt atat de indicate pt strada. Nu merg la liniute sau raliuri. Merg mai agresiv un pic ( ca nu ai cum altfel cu masina asta), dar atat. Cu diferentialele sau cutia sper sa nu am probleme. Nu detin asa multi bani , deci nu pot sa investesc prea mult in piese. Voi incerca sa iau un Exedy kit OE. Sper sa fie bun si sa ma tina!

Multumesc inca o data!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer EVOlution”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori