Vand Detectoare Radar Fara Fir Performante 2-3km Detectie

Vezi ofertele disponibile
Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Joi Apr 16, 2009 11:15 pm

Apropo de ilegalitatile facute de politia romana cu radarele folosite ca "veioza", cititi mai multe AICI. Cum spuneam, puteti lua amenda de radar in orice moment ... de aceea eu incerc sa MERG REGULAMENTAR (a se citi : sa nu depasesc viteza legala cu mai mult de 50km/h ).

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Dum Apr 26, 2009 10:47 am

Scurt review
Detectie pe highway cam 3 km. Pentru viteze de 200 in afara localitatii este foarte bun. Pe City cam 1 km jumate. Exemplu, radar pe Vacaresti in spatiul ala de parcare dinainte de semaforul giratoriului de la Big, detectorul m-a avertizat cam de la intersectia cu Splaiul Unirii.

Poze gasiti la mine in topic, la Masina mea. Aici

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Dum Apr 26, 2009 11:39 am

Super ! Eu am fost plecat de Paste, si am fost pe autostrada Bucuresti - Pitesti. Am folosit un SVE-66R, la ducere am gasit un radar de la vreo 2km (in conditiile de trafic intens), insa la intoarcere am gasit 2 radare, unul de la 500m, altul de la 300m ... semnale destul de scurte ... e clar ca le tineau oprite sau indreptate in lateral Noroc ca am fost cu masina unui amic si mergea regulamentar (130km-h)

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Mai 18, 2009 8:22 am

Detector radar Oglinda Yupiteru MRV-66R - ai ceva informatii cum se comporta si pe celelalte benzi?... ma gandesc sa-mi iau pentru Moldova si Europa... deoarece e ascuns ...

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Lun Mai 18, 2009 12:26 pm

Din cat stiu, se comporta la fel de bine indiferent de banda, acest aparat e folosit chiar de seful de la reprezentanta, si e foarte multumit de el ... ar fi bine sa ai oglinda cu carcasa neagra la masina (ca Apple) , ca atunci chiar ca nu se mai vede aproape deloc.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Lun Mai 18, 2009 2:17 pm

Austria, Germania, Ungaria - s-a comportat foarte bine, inclusiv ptr camere (afara sunt camere gen Bucuresti-Focsani, adica cu radar, nu cu senzori in asfalt). Am ajuns la record de 11 ore jumatate cu oprire 1 ora in Viena pe traseul Bucuresti-Viena-Berlin.

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Mar Mai 26, 2009 11:25 am

In curand doua modele noi Yupiteru, si cel mai subtire/usor/performant sistem de navigatie GPS de 4.3" !

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mar Mai 26, 2009 2:10 pm

QUOTE (razvanduta @ May 26 2009, 11:25 AM) In curand doua modele noi Yupiteru, si cel mai subtire/usor/performant sistem de navigatie GPS de 4.3" !
baga si tu niste poze... ca sa stiu ce fac... astept noile modele sau raman pe oglinda...

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Mar Mai 26, 2009 2:42 pm

QUOTE (zimbet @ May 26 2009, 02:10 PM) baga si tu niste poze... ca sa stiu ce fac... astept noile modele sau raman pe oglinda...

O sa vina modelele CSR-5SR care inlocuieste CSR-3SR si SVE-29R care inlocuieste SVE-27R, dar am inteles ca o sa fie mai sensibil decat SV-28R, poti sa le vezi AICI. Oricum, nu se compara cu SVE-66R sau cu oglinda MRV-66R, care sunt mai dintr-o categorie superioara (mai sensibile si cu toate benzile + alerte vocale).

Avatar utilizator
razvanduta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 13, 2009 7:50 pm

Mesaj de razvanduta » Lun Iun 08, 2009 12:29 pm

Mare atentie la "veiozari", am auzit multe persoane in ultima vreme ca au patit-o, unii au ramas si fara carnet, prinsi cu 165km/h, deoarece politistii tineau radarele oprite sau indreptate spre lateral ... un amic chiar a intrebat un politist de ce nu i-a zis detectorul nimic si a primit raspunsul : dar ce credeti voi ma, ca voi sunteti destepti si noi suntem prosti ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori