Mmcs Witson 9855z Sigilat ! 599$ !

Vezi ofertele disponibile
Scrie răspuns
Avatar utilizator
sicae2k
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 22, 2010 9:47 am

Mesaj de sicae2k » Vin Iul 20, 2012 2:25 pm

pe cand pretul pentru modelul nou?

Avatar utilizator
theknic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 04, 2008 9:53 am

Mesaj de theknic » Vin Iul 20, 2012 4:03 pm

acelasi pret, aceleasi conditii.

Avatar utilizator
theknic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 04, 2008 9:53 am

Mesaj de theknic » Mar Iul 31, 2012 3:21 am

sussss!


Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Vin Oct 19, 2012 11:48 am

Noul model mai aduci? Daca da, cat e? Si in cat timp vine?

Avatar utilizator
theknic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 04, 2008 9:53 am

Mesaj de theknic » Vin Oct 19, 2012 1:16 pm

1899 lei oricare din modelele de mai sus. Acelasi conditii, 50% avans, livrare in maxim o saptamana.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Oct 19, 2012 11:06 pm

Ma tot uit de o vreme pe piata asta a MMCS'urilor aftermarket. Ma tenteaza si pe mine si, sper eu, in viitorul nu foarte indepartat, sa fac un upgrade.
Am o problema insa si crede-ma ca nu vreau sa o iei ca pe o ofensa asupra produselor pe care le comercializezi. Departe de mine intentia asta.
Toate pe care le-am vazut pana acum imi dau senzatia de "cheap". Meniuri uratele, icon'uri mari si colorate urat... Poate sunt gusturile mele... diferite, dar mie senzatia asta mi-o dau si asta m-a oprit pana acum. Imi dau senzatia de ieftineala, de chinezarie... Chiar daca Witson'ul e plin de feature-uri, unele destul de interesante. Nu contest ca produsele pot fi de calitate. Si Witson, si altele... Grafic vorbind insa, majoritatea celor aftermarket mi s-au parut uratele... De acord, este o alternativa ok, fata de un OEM cam prea scump, din punctul meu de vedere. Poate-mi vine si mie mintea la cap!

Cu scuzele de rigoare...
Spor la vanzare!

Avatar utilizator
theknic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 04, 2008 9:53 am

Mesaj de theknic » Lun Oct 22, 2012 8:13 pm

Salut!
none taken!

ai dreptate, initial si mie mi s-au parut nu foarte atractive icon-urile dar cu timpul m-am obisnuit cu ele (recunosc ca "all the features" au fost cele care m-au facut sa trec mai usor peste ).

Compartiv cu MMCS, produsul celor de la witson e de peste 5 ori mai ieftin si mai customizabil.

In favoarea lui ( MMCS) eu nu gasesc ca ar fi look-ul interfetei ci poate afisarea unor setari ale consolei (ventilatie.. etc) si sunetul (cea mai importanta dintre ele).. dar daca

reusesti sa treci de astea.. incep minusuri(fata de aftermarket)... sunt obiectiv si sper sa nu intelegi ca incerc doar sa vand produsul).

mmcs are un hdd mecanic (platane....mai devreme sau mai tarziu....)
witson iti ofera posibilitatea de a insera un card ( flash)

mmcs a facut un update la harta romaniei... se face la ei la service.. te costa 200 euro si o sa ai aproape 14 % din suprafata romaniei
witson vine cu un sistem de operare WinCE.. iti permite instalezi ce GPS software doresti ( IGO, Sygic, Gamin.. etc...cu acoperire substantial mai mare a tarii)

Nu stiu cand si daca cei de la mitsubishi vor introduce optiunea de a conecta un modem pentru conexiune internet, tv digital... etc


Fata de alte sisteme aftermarket, la asta m-a atras modalitatea de instalare. Nu mi-as fi cumparat un sistem care sa stea in afara bordului chiar si rabatabil sau alte variante care nu arata " de acolo".
Nu am apucat inca se testez varianta cu sim desi asteptam de ceva timp sa apara si optiunea asta. Imi doresc sa le puna android... si am terminat si cu icoanele.. dar cel mai mult.. dupa cum am precizat si la inceput.. ma deranjeaza sunetul - nu foloseste difuzoarele ca sistemul OEM.

Off topic: sunt abonat rds, mi-am luat un lenovo A789, am bagat in el sim-ul vodafone si sim-ul din dongle RDS... si am net nelimitat fara sa platesc extra.
Abia astept sa imi pun unul si in masina.

Am scris rapid cateva prime impresii care mi-au venit acum in minte. Sunt convins ca se poate discuta mult mai mult pe marginea acestui subiect OEM vs Aftermerket.
Overall eu sunt multumit de sistem, mi-am pus si camera si tuner digital. (DVB-T).

Seara buna!

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Oct 23, 2012 10:05 am

Apreciez raspunsul dat cu tact.
Si sa ne fie scuzat off-topicul, (sper sa nu ma ia peste picior Andrei ca tocmai eu incalc regulile ), 2 intrebari:

1. La ce te referi cand zici ca nu foloseste difuzoarele ca sistemul OEM ? Adica se aude mai prost/mai incet ? Conteaza daca ai Rockford sau nu?
2. Da-mi o parere obiectiva despre navi Clarion, daca esti in tema, eventual daca poti aduce la niste preturi mai de Doamne-Ajuta. Am vazut ca dealerul vinde pentru ASX (se potriveste la Lancer) la vreo 900e (1200e cu TVA, sa ceva de genul) si fata de Navigatia de 2000e, asta arata foarte bine si parea sa stie si destul de multe. Un scurt video aici : http://www.youtube.com/watch?v=DTYntgebTZE

Spor la vanzare!

Avatar utilizator
theknic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 04, 2008 9:53 am

Mesaj de theknic » Mar Oct 23, 2012 1:50 pm

1. adica e nevoie de un electronist cu skill ) ca sa asculti altfel decat 2.1.
2. Daca Clarion se descurca mai bine cu sunetul, atunci are un +1. Desi nu am apucat sa testez noul Witson W2-9845Z la care poate au fost aduse imbunatariri sunetului redat fata de 9855.
Nu "m-am dat" pe clarion ca sa iti pot spune un personal feeling dar din poze se vede destul de clar (parerea mea) ca nu e "de acolo" comparativ cu 9855Z, iar 9845Z are si "parasolar".
Nu e facut pentru mitsubishi ci pur si simplu se potrivesc dimensiunile.
Totodata nici nu cred ca se instaleaza la fel de usor. Dealerul ofera si montaj in banii aia?
Clarion NX501E ar trebui sa il aduc la mai putin de 900 euro ( parerea mea).. lucru pe care nu cred ca il pot face. unitatea e vreo 2500 lei cel mai mic pret, canbus 600 lei, + taxe transport + taxe vamale ajungi destul de aproape de 4000 lei adica vreo 870 euro )

diverse: Tunerul DVB-T de la witson il pot aduce la 600 lei, cel pentru clarion e 1400 lei la achizitie.
Witson e departe de a fi cea mai buna varianta de inlocuire a MMCS.. dar... are un raport features/pret foarte bun... iar daca or sa produca cu ANDROID OS.....

Daca ajung in week-end la dealer iti spun ce impresie mi-a lasat NX501E.

CLARION NX501E
[attachment=17884:0.jpg]
WITSON 9855Z
[attachment=17885:IMG_0918.JPG]
WITSON 9845Z
[attachment=17886:w2d9845z.jpg]
Fişiere ataşate
w2d9845z.jpg
w2d9845z.jpg (64.23 KiB) Vizualizat de 5975 ori
IMG_0918.JPG
IMG_0918.JPG (91.51 KiB) Vizualizat de 6006 ori
0.jpg
0.jpg (18.96 KiB) Vizualizat de 5987 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori