Testare Gratuita Sprint Booster

Vezi ofertele disponibile
Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Oct 02, 2010 6:05 pm

Sprint Booster



Ofer membrilor cu vechime in comunitatea Mitsu.ro 3 zile de testare GRATUITA, conditionat ca instalarea sa se faca de catre AMC Motorsport in Brasov sau la distribuitorul din Bucuresti, Tottal Motto.

Sprint Booster a castigat in Noiembrie 2009 premiul "SEMA BEST NEW PERFORMANCE-STREET PRODUCT", e pe piata de peste 5 ani de zile si beneficiaza de certificare TUV.

Momentan pe stoc exista doar Sprint Boostere pentru Mitsubishi Colt 2005-2008 ( posibil sa functioneze si pe modelel mai noi dar nu am testat inca ) cutie de viteza manuala.


Ce este Sprint Booster?
Sprint Booster este un device care imbunatateste programul standard de accelerare al masinii modificand variabil semnalul digital transmis de sistemul electronic de acceleratie catre unitatea de control a automobilului.

Ce este efectul Sprint Booster-ului?
Masina va oferi un raspuns mai prompt la acceleratie si lag-ul specific sistemului de acceleratie electronica ETC ( Electronic Throttle Control ) va fi simtitor diminuat.

Este Sprint Booster disponibil si pentru masina mea?
Sprint Booster este disponibil pentru Mitsubishi Colt 2005-2008, Mitsubishi Lancer +2008 si Mitsubishi Outback ( doar modelele cu conector ETC 8 pici situat sub capota ), pentru masini dotate cu cutii automate sau manuale.

Cum se instaleaza Sprint Booster?
Instalarea este plug-and-play si dureaza cateva minute. Nu sunt necesare scule speciale si nici cunostinte avansate de mecanica. Nu trebuie decat sa intercalati intre cablajul masinii si pedala de acceleratie dispozitivul Sprint Booster si ati finalizat instalarea.

Sprint Booster imi afecteaza garantia?
Nu, deoarece nu este afectat nici cablajul original al masinii si nici software-ul de gestiune al acesteia.


review-uri ale clientilor:
http://www.amc-motorsport.ro/chiptuning ... ?pagenum=2

videoclipuri Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=FpKpIeXpvAs
http://www.youtube.com/watch?v=j-Skix-0 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=C-t448-RKQA&NR=1

CONTACT

AMC Motorsport
Strada Zizinului, nr.113, Brasov, Romania
Telefon: 0722.333.780 ; 0740.011.441
Email: office@amc-motorsport.ro
http://www.amc-motorsport.ro/

TOTTAL MOTTO
tel/fax: +40-31-824.14.56
gsm: +40-72-222.12.66
e-mail: office@tottal.ro
www.tottal.ro

Disclaimer
Perioada de testare este fara obligatii, sprint-booster-ul va fi demontat fara costuri suplimentare, cu conditia ca acesta sa nu fie deteriorat. Daca tester-ul e incantat de produs si decide sa-l pastreze, il poate achizitiona ulterior.


ANUNT PENTRU UN PRIETEN BUN

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Sâm Oct 02, 2010 6:33 pm

Pt lancer inca nu...? Va fi pe viitor?

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Sâm Oct 02, 2010 6:38 pm

Salutare tuturor si bine v-am gasit !
Eu sunt prietenul in cauza si am sa incerc sa va raspund tuturor pe masura ce discutia avanseaza.

@n.vasiliu nu avem deocamdata pe stoc, dar cu ocazia primului import ( probabil ca tot luna aceasta ) vor fi disponibile spre testare.
Revin cu amanunte cand soseste noua comanda.

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Sâm Oct 02, 2010 6:45 pm

Mersi frumos....

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Oct 02, 2010 9:14 pm

si cam la ce preturi se gasesc aceste device-uri?

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Sâm Oct 02, 2010 11:02 pm

QUOTE (the1 @ Oct 2 2010, 06:05 PM) Perioada de testare este fara obligatii, sprint-booster-ul va fi demontat fara costuri suplimentare,

Incercarea e moca, demontarea e moca. Dar nu zice nicairi de montarea acestuia pe masina. Pana la urma costa, sau moca totul, in afara de pastrarea booster-ului ? Intreb pt ca anuntul nu e complet si sa nu se induca eventualii clienti in eroare.
Multumesc.

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Dum Oct 03, 2010 12:15 am

Instalarea, dezinstalarea si testarea produsului sunt 100% gratuite.

Fiind un produs nou pe piata, ne intereseaza feedback din partea a cat mai multi posesori de masini de cat mai multe marci. Suntem importatori oficiali ai acestui produs in Romania, listati si pe pagina producatorului, Boulekos Dynamic

Pretul recomandat de producator la nivel european este de 226 EUR.
Pretul standard pentru Romania este 999 RON, dar pentru clientii Mitsu.ro oferim un pret special de doar 900 RON. Daca clientii opteaza si pentru resoftarile oferite de noi, pretul ofertat in pachet este chiar si mai atractiv. Se ofera factura si garantie 24 de luni in acesti bani.

Faptul ca acest produs beneficiaza de certificare TUV si ca este castigatorul SEMA BEST NEW PERFORMANCE-STREET PRODUCT 2009 spune foarte mult despre calitatea acestuia.

pentru orice alte intrebari va stau la dispozitie.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Oct 03, 2010 12:34 am

Ati avut pana acum vreun exeplar pe stoc? L-ai instalat pe autoturismul personal? Care sunt concluziile?

Avatar utilizator
koz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 5:05 pm

Mesaj de koz » Dum Oct 03, 2010 12:46 am

Pana acum am instalat pe o gama variata de masini ... am sa enumar doar cateva exemple ca sa iti faci o idee: Porsche Ruf Dakara, BMW X6 35iX, BMW serie 3,5,7 motoare diesel si benzina, cutii automate si normale, Audi A4, A6, A8 ( 2,0TDI, 2,0TFSI, 4,2TDI, 3,0TDI etc ), Subaru ( Impreza, Forester, Outback ) in general benzine de 1,6, 2,0 sau 2,5 T; din Grupul VAG majoritatea dieselurilor si benzinarelor ... lista ar putea continua si mai mult dar banuiesc ca pana acum ti-ai facut o idee.

Intr-adevar, pana acum nici un Mitsu, dar sper sa schimbam asta cat de curand

Pe comunitatea Garajul.ro am avut o promotie similara cu testare gratuita a produsului si am avut placuta supriza sa aflu ca majoritatea celor care au testat au dorit sa pastreze produsul.

mai multe detalii poti regasi aici
http://www.garajul.ro/forum/index.php/t ... t-booster/

sau pe pagina de feedback de pe site-ul nostru

Avem in permanenta pe stock cel putin 50 de bucati, dar avand in vedere faptul ca o piesa se potriveste la un numar limitat de masini, nu avem cum sa acoperim niciodata tot parcul auto existent. Avem insa pe stoc in permanenta diverse part number-uri pentru principalele marci existente pe piata: VAG, BMW, Opel, Renaul, Ford, Kia, Subaru, Mitsubishi, etc

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Dum Oct 03, 2010 3:36 pm

si pentru mazda 2?

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori