[vand]lumini De Zi-follow Me Home|camere Marsarier

Vezi ofertele disponibile
Avatar utilizator
bacodrut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 18, 2010 2:04 pm

Mesaj de bacodrut » Mie Apr 27, 2011 9:45 am

Ma intereseaza luminile de zi, dar nu ai specificat dimensiunile si nici in link nu se precizeaza. Eu as vrea sa le montez pe Outlander, merg? Ar fi interesant sa precizezi cum se monteaza, alimentare de la baterie? etc! Multumesc!

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Joi Apr 28, 2011 12:01 am

Am follow me home din fabrica, dar m-ar interesa ca DRL. Si camera pare OK. Intreb si aici, in pret e inclus si montajul? Daca cineva dintre colegi si-a pus deja il rugam sa ne impartaseasca si noua impresiile.

Avatar utilizator
bacodrut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 18, 2010 2:04 pm

Mesaj de bacodrut » Lun Mai 02, 2011 6:13 pm

Te rog pune instructiunile de instalare la DLR sa vad daca pot sa le montez singur, pt ca masina-i noua, in garantie si nu-mi pot permite sa pierd garantia doar pt DLR, montate de mine sau chiar de un electrician auto autorizat!

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Lun Mai 02, 2011 8:15 pm

Sincer orice informatie poti sa ne dai inplus ajuta. Si pe mine ma intereseaza, dar la fel vreau sa vad cum s-ar putea monta. Si camera aia de luat vederi cu oglinda. Legatura e wireless? Cu cat mai multe informatii cu atat mai bine.

Avatar utilizator
bacodrut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 18, 2010 2:04 pm

Mesaj de bacodrut » Mar Mai 03, 2011 4:04 pm

Multumesc, m-am edificat, din ceea ce vad in foto se pare ca vin legate la baterie, iar legaturile la semnalizare sunt pt inchidere masina, deci daca nu vreau sa clipeasca la inchidere/deschidere e suficient doar la +/- baterie. Daca e asa, e in regula si sper sa reusesc sa decupez corect grilele respective!
Ai datele de comanda trimise in PM!

Avatar utilizator
bacodrut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 18, 2010 2:04 pm

Mesaj de bacodrut » Vin Mai 06, 2011 8:15 pm

Am postat aiurea despre DRL-uri,(nu stiu sa sterg!) sper sa fiu iertat, eu zic ca sunt OK, sunt si foto, dar trebuie sa mergeti la http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=5546&st=40 .
Stima!

Avatar utilizator
bacodrut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 18, 2010 2:04 pm

Mesaj de bacodrut » Sâm Mai 07, 2011 9:19 pm

QUOTE (bacodrut @ May 6 2011, 08:15 PM) Am postat aiurea despre DRL-uri,(nu stiu sa sterg!) sper sa fiu iertat, eu zic ca sunt OK, sunt si foto, dar trebuie sa mergeti la http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=5546&st=40 .
Stima!
Cum vad ca linkul nu mai este valabil, cineva din staf a mutat postul meu, unde trebuie, la "DRL', respectiv http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... entry89717 , revin si aici cu amanunte, respectiv, DRL sunt cele prezentate mai sus, primite prin curierat. Cu putina grija pot fi taiate fantele respective pt ele, la Outi, modelul meu, a fost putin mai greu in partea dreapta, unde plasticul din fanta nu se da jos si accesul e dificil pt ca-i bazinul de la spalator acolo. Eu am taiat cu un flex, dupa care am rectificat din aproape in aproape cu un cutter. Ar fi fost util sa pun niste silicon pe interior, dar cum nu am avut...a ramas asa. Fantele le-am facut cu 1 cm mai scurt pe laterale pt a ramane afara cam 0,5 cm si astfel acum suportii din spate forteaza putin in plastic, astfel nu mai exista nici un joc in adancime, fiind fix prinse. In rest, partea electrica e facila, eu nu am legat si semnalizarea, am cautat doar firul care alimenteaza pozitia, pt functia de scadere a intensitatii luminoase cand sunt aprinse farurile, pe care "te intepi", iar alimentarea am facut-o direct de la bornele bateriei. Computerul de bord nu a zis absolut nimic!. Sper ca politia rutiera sa nu se ia de mine...., de altfel nu stiu daca in Ungaria mai e necesara aprinderea farurilor daca sunt montate DRL-uri, poate ma "lumineaza" cineva!
Fişiere ataşate
M1260008.JPG
M1260008.JPG (4.36 MiB) Vizualizat de 6938 ori
M1260005.JPG
M1260005.JPG (4.07 MiB) Vizualizat de 6953 ori

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Mar Oct 25, 2011 1:42 pm

Si-a montat cineva DRL pe Lancer? Daca da, unde? Niste poze ar fi foarte apreciate.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Oct 25, 2011 6:29 pm

Si eu tot asta astept .

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Mai 22, 2012 10:53 am

Salut! Ai si modul follow me home pentru farurile masinii? Adica doar modulul care se leaga la faruri?

Scrie răspuns

Înapoi la “Ofertele comerciantilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori