Lancer Ralliart 2010

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Lancer Ralliart
Scrie răspuns
Avatar utilizator
las ruinas
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 04, 2010 11:41 pm

Mesaj de las ruinas » Vin Aug 06, 2010 2:16 pm

Multumesc pentru informatii.
Referitor la politicile de vinzari ale dealerilor: cei din Cluj nu pareau foarte "agitati" sa vinda masina. Nu mi-au facut nici o reducere, mi-au oferit un pret ridicol pentru masina mea pentru buy-back (pentru ca "trebuie sa cistige si ei"), fara test-drive...
Am mai fost si pe la alte marci, cam fiecare tragea de tine (mai ales pe timp de criza): un discount, ceva optionale gratis, etc. Ma rog, fiecare isi face afacerea asa cum crede. Scuze perntru off-topic.
Revenind la ce ma intereseaza: consumul e OK, daca e asa cum mi-ai spus. Nu ma sperie un consum in oras de 14-15%; mi se pare normal pentru 240 cai si 4x4.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Sep 16, 2010 9:34 am

Am condus si eu un exemplar, este interesanta...dar nu de 30.000e. Adica este confortabila, spatioasa, dar nu m-a impresionat prin sportivitate. Ma asteptam sa fie mai rigida si mai brutala in reactii, desi trage frumos pe modul sport.

PS: subvireaza tare de tot si e cam neascultatoare cand vrei s-o dai de-a latu'

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Joi Sep 16, 2010 10:54 am

Ralliart este totusi, in ciuda celor 240 de CP, un sedan de familie. Da-i mai multa brutalitate in reactii cu ceva piciulici prin masina si o sa vezi atunci "brutalitate" din partea lor.
Pentru mai multa brutalitate - o evolutie de grupa N, cred ca te-ar prinde bime. Dar e alta discutie, offtopic bineinteles.

Avatar utilizator
las ruinas
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 04, 2010 11:41 pm

Mesaj de las ruinas » Vin Sep 17, 2010 11:05 am

QUOTE (metal_militia @ Sep 16 2010, 09:34 AM) Am condus si eu un exemplar, este interesanta...dar nu de 30.000e. Adica este confortabila, spatioasa, dar nu m-a impresionat prin sportivitate. Ma asteptam sa fie mai rigida si mai brutala in reactii, desi trage frumos pe modul sport.

PS: subvireaza tare de tot si e cam neascultatoare cand vrei s-o dai de-a latu'

Unde ai condus-o? Daca vrei rigiditate si sportivitate mergi pe Evo. Cred ca te-ai straduit ceva sa o dai de-a latu'...

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Vin Sep 17, 2010 12:03 pm

La interventia anterioara am uitat sa spun de ce subvireaza - din cauza ASC-ului.

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Vin Sep 17, 2010 12:51 pm

Nu chiar, asa face si Evo in anumite situatii daca nu o arunci macar un pic inainte. Ma gandesc ca e un pic diferita si repartizarea maselor la Ralliart, din cauza asta probabil ca efectul e mai evident.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Vin Sep 17, 2010 9:37 pm

Am fost cu propietarul si a dezactivat tot ce a putut dezactiva, adica mi-a dat-o pregatita, ca eu nu stiam sa umblu la ea prea bine (fata de Lancer Clasic e naveta spatiala la interior). Locatia a fost A2 si prima parcare de pe A2.
DeBogadan, ai dreptate, nu poate sa le faca pe toate. Are un spatiu interior imens, e mai bine antifonata, portbagaj mare si totusi se misca foarte bine. Termenul de comparatie fiind Lancerul de 2.0 vechi.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Oct 02, 2010 8:04 pm

Impresiile mele despre Ralliart le puteti citi aici.

Enjoy!

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Oct 02, 2010 8:26 pm

E din parcul de presa?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Oct 02, 2010 10:50 pm

Afirmativ.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Ralliart”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator