Pajero Sport 2.5 Tdi 2006 - Probleme Dupa Revizie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
adisan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 22, 2009 6:29 pm

Mesaj de adisan » Vin Ian 16, 2015 1:57 pm

Salut, am un Pajero Sport 2.5 TDI din 2006 cu riviziile facute la timp. Am usor peste 120000km cu ea si a fost de incredere pana acum, suge 10.5 in afara si cam 15 in oras dar nu prea am ce ii face. I-am schimbat bendixul o data si acum o saptamana i-am refacut si electromotorul caci nu aveau unul nou in stoc. Cu ocazia asta am schimbat si distributia, cand am facut si revizia de 90000-120000, cam la o saptamana dupa revizie si schimbarea bateriilor, masina a inceput sa de in nas cand incerc sa accelerez, motorul nu mai are forta, nu mai trage si cate odata nu reusesc sa accelerez peste 3000 de ture chair cu pedala la podea (accelerat treptat nu brusc). Una peste alta nu mai are forta motorul.

Am observat insa ca dupa revizie imi lipseste un colier care strange o tzeava, nu stiu de la ce e tzeava aia dar clar nu mai e circuitul etans, vibreaza cand accelerez si ma gandesc ca ar putea modifica amestecul de motorina aer.

Nu stiu ce tzeava e aia sau din ce face parte, e chiar deasupra farului dreapta si vine dintr-un cilindru mare (am incercat sa atasez imaginea nu am reusit), mi-ar fi de mare ajutor un manual de service dar nu stiu unde sa gasesc, manualul masinii nu specifica aproape nimic de sub capota, doar cum sa schimbi lichidul de frana si bateriile (am doua).

In afara de problema asta mi-au murit si bateriile la 5 zile dupa revizie, nu stiu de ce nu le-au verificat, astia de la service nu stiu ce baterii imi trebuie la ea, am pus doua de 85Ah cu 670CCA in loc de cele doua de 80Ah si 720CCA, sper sa nu fie de la baterii problemele.

Are careva vre-o idee de ce poate fi?

Multumesc

Avatar utilizator
bobbyzyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 22, 2011 9:59 am

Mesaj de bobbyzyp » Joi Feb 12, 2015 9:31 am

salut ,am o masina identica...trimite-mi ,te rog,o adresa de email si incerc sa-ti trimit ce manuale in PDF ,am si manualul de utilizare ,dar acela trebuie scanat...am aceleasi simptome ,dar la mine nu prea se tureaza peste 4000 de ture...ar trebui verificata din nou distributia ,daca este perfect "la punct"...daca rolele sunt OK....s-ar putea sa mai fie niste electrovalve care sunt montate in spatele turbinei...sunt niste electrovalve care comanda vacuum si alte chestii...da-mi adresa de e-mail si un nr de tel sa vorbim.....adresa mea de e-mail este:<bogdanpopa1967@gmail.com>...sanatate si sa auzim de bine.....bogdan

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori