Lumminoschema Reductor Pajero Pinin

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
Ortrega
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 28, 2017 12:41 pm

Mesaj de Ortrega » Mar Noi 28, 2017 1:13 pm

Va salut stimati prieteni...

sunt nou inscris pe acest site si imi pun mari sperante ca voi reusi sa descifrez diversele probleme pe care cred ca le voi intampina la un Pajero Pinin ,1.8 GDI cu 3 usi din 2000.

Iata ce am observat la prima constatare facuta cand am adus masina acasa ieri :

1. pe luminoschema transmisiei de la bordul masinii, nu se aprind decat markerii pentru mersul normal cu tractiune spate si atat. In orice alta pozitie as pune maneta reductorului,...nu se mai aprinde nici un alt beculet / marker. Uitandu-ma sub masina , am vazut un fir desprins de unde , atarnand liuber de un capat , celalat fiind infipt intr-o piesa pe acolo...
Poate cineva sa-mi trimita o poza , sa vad cum sunt cablele pe acolo ?...sau cum sa rezolv ??!!

2.afisajul computerului de bord este vraiste,..apar cifre fractioante,...aprinse pe jumatate sau altfel,...nu intelegi nimic.
Cum pot rezolva ?
Poate cineva sa-mi trimita instructiuni de folosire complete radio-casetofon original - computer de bord ?

Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare ceva sfaturi de la priceputii binevoitori..
stima..
Sandu Florea
0723975167

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori