AJUTOR ! caut motor MONTERO LS V6 benzina second hand

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
lucian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 14, 2008 11:34 am

Mesaj de lucian » Vin Noi 14, 2008 11:44 am

Salutam !


Asa cum scrie si in titlu am nevoie de schimbarea motorului vechi ( imposibil de reparat ).
Daca stie cineva un loc sau un furnizor il rog sa ma ajute.
Multumesc !
MONTERO LS V6 benzina / tip 6G72 / cilindree 2972 / putere 110 kw.

Avatar utilizator
brainyack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 05, 2008 10:50 pm

Mesaj de brainyack » Lun Noi 17, 2008 10:39 pm

.....

andrei: incearca sa te raportezi la environmentul "forum" si nu "mirc" sau "mess" cand postezi. Multumesc!

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Noi 18, 2008 8:47 am

Mi se pare mie sau se cam polueaza lista de utilizatori cu .... :roll:

Avatar utilizator
brainyack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 05, 2008 10:50 pm

Mesaj de brainyack » Mar Noi 18, 2008 8:28 pm

imi cer mii de scuze daca am scris ceva nerespectuos sau intr-un mod inadecvat.Nu am crezut ca o sa deranjeze pe cineva,dar pur si simplu m-am bucurat ca am vazut o postare legata de tipul meu de masina,lucru care este destul de rar pe aici,de fapt cam pe toate forumurile de acest tip.Si trebuie sa recunosc ca am considerat-o si o oportunitate de a gasi un cumparator demn de masina mea.inca odata imi cer mii de scuze.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Noi 18, 2008 8:43 pm

Nu face nimic. Intr-adevar, din pacate posturile legate de aceatsa masina sunt rare. Te sfatuiesc sa creezi un nou thread la "Bursa" cu anuntul de vanzare al masinii si sunt convins ca postarea linkului catre respectivul thread aici nu ar deranja pe nimeni. Asa mi se pare mai frumos. :wink:

Avatar utilizator
kanarul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 28, 2008 10:28 am

Mesaj de kanarul » Mie Noi 19, 2008 9:59 am

Din pacate, sunt destul de putine posturi legate de Pajero...speram sa fie mai multe impresii legate de aceste modele. Ceva in genul "Jurnal de bord"

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Noi 20, 2008 2:24 am

In general, media de varsta a proprietarilor de Pajero este mai mare decat a cea a proprietarilor de Colt/Lancer, iar acest lucru duce din pacate la acest deznodamant... Sa speram ca se vor remedia lucrurile in viitor(ul apropiat)

Avatar utilizator
kanarul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 28, 2008 10:28 am

Mesaj de kanarul » Joi Noi 20, 2008 12:33 pm

Foarte adevarat Andrei! Plus ca numarul posesorilor de Pajero (oricare din modele) este substantial mai mic.
Ma interesa sa stiu daca a vazut cineva prezentarea (pe youtube sau pe site-ul din Rusia) al noului model Pajero Sport.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Noi 21, 2008 2:01 am

Eu unul nu, poti sa postezi un link.. :wink:

Avatar utilizator
kanarul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 28, 2008 10:28 am

Mesaj de kanarul » Vin Noi 21, 2008 3:53 pm

Este vorba de lansarea din toamna de la Moscova
http://www.youtube.com/watch?v=1uTRvfP_f6M

Am vorbit cu cei de la reprezentanta Mcar si imi spuneau ca, s-ar putea - nu sunt siguri, sa il aduca si aici la inceputul verii.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori