Pajero 3,2 Din 2008 , 3 Usi

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Joi Iul 14, 2011 1:48 pm

am facut si un test-drive cu un Pajero de 3.5, benzina ptr ca ma interesa sa cumpar unu.

Va impartasesc impresiile mele:
-la capitolul spatiu e super. ai loc sa bagi si un cal ianuntru (ptr spatiu si aspect m-a atras)
-la capitolul motor, asta cel putin e greoi. demarajul e lent, chiar si ptr un SUV. voiam sa mai incerc 3.8 V6 insa intre timp m-am razgandit asupra modelului
-stabilitatea e si ea scazuta, tre sa ai grija, imi inchipui ca daca ai masina te adaptezi si adopti un stil de sofat mai prudent
-finisajele in interior par luxoase insa parca nu sunt inchegate ca lumea. cand inchizi portiera se aude un usor sunet de zdranganeala. la Land Cruiser portiera se inchide in surdina
-varianta incercata de mine era cu piele, asa ca stateai bine in ea. pozitia la volan e placuta
-intrumentele de bord sunt frumoase si cu volanul de lemn arata f frumos.
-sistemul audio era Rockford si se auzea bine, 12 boxe.

este o masina luxoasa si mai domoala, cam pentru o persoana mai in varsta. ptr mine nu s-a potrivit ca sunt tanar cu stil de viata dinamic, am nevoie de ceva mai versatil. ma gandesc ca sa gasesti parcare e cam greu si tre sa ai mereu grija sa nu agati ceva.
masina insa imi place in continuare. pun o poza cu consola centrala, mi se pare f frumoasa.
poze e luata de pe
http://alhabtoor-motors.com/mitsubishi/suv/pajero.htm
Fişiere ataşate
06_big.jpg
06_big.jpg (156.28 KiB) Vizualizat de 4327 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori