Probleme Rulare Cd La Pajero

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Montero, Pajero, Pajero Sport si Pajero Pinin
Avatar utilizator
lalu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 24, 2009 9:04 am

Mesaj de lalu » Mie Feb 29, 2012 9:00 am

Cine poate sa-mi zica in ce format trebuie facute cd-urile pe calculator (cu Nero?) pentru radio-cd-ul original montat pe Pajero 3.2 DI-D an 2005, model radio cd = W142. Nu citeste piesele cu terminatia .mp3, .aac, .ac3. Mentionez ca radio-cd-ul nu citeste discuri in format mp3, drept pt. care le-am facut cd normal cu piesele in formatele amintite inainte. Nu vrea deloc. Am verificat un cd original si piesele au terminatia .cda dar nu gasesc un converter care sa imi schimbe piesele din .mp3 in .cda. Ajutooooor!!!!

Avatar utilizator
9mm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 06, 2010 7:48 pm

Mesaj de 9mm » Mie Feb 29, 2012 10:49 pm

Incearca sa faci cu nero audio cd, nu mai incerca nici un fel de format asa cum ai zis , pur si simplu alegi audio cd in nero

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mar 13, 2012 12:04 pm

Selecteaza optiunea Audio CD din softul cu care faci inscriptia; piesele pe care le adaugi in lista pot avea extensia .mp3, .aac, .ac3 , ele vor fi convertite in .cda la scriere.

Avatar utilizator
Tavi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 17, 2009 1:50 pm

Mesaj de Tavi » Dum Mar 25, 2012 9:34 am

Si eu am problema asta, si am ajuns la concluzia ca ori are o problema, ori are ceva protectie impotriva CD-urilor copiate, pentru ca nu face absolut nicio problema cu CD-urile originale. Eu de obicei le scriu cu nero, le fac audio cd, dar cand merge, cand nu merge, de cele mai multe ori da eroare. E super enervant.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Montero & Pajero”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori