Dezmembrez Pajero `85

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Dec 04, 2008 11:20 am

Cum zice mai sus, Mitsubishi Pajero scurt, an `85, motor initial 2.5 injectie, actual 2.3 D de Ford ( asa l-a luat, nu am facut eu modificarea). Preturile sunt negociabile, cu reduceri de mos craciun, etc.

Pana acuma au fost date:
Elemente de interior/confort, portiera dreapta(doar tabla fara geam), planetarele fata, cardan spate, lamelarele spate... etc.

Au mai ramas: Tablarie o gramada, MRL-uri automate fata, planetare spate cu punte si grup complet, grup fata, cutie in 5+1 trepte - foarte buna, diferential central, elemente de suspensie fata, bord si alte maruntisuri. Si un motor de Ford Siera 2.3 D functional.

Avatar utilizator
mariusutu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:22 pm

Mesaj de mariusutu » Mar Mai 17, 2011 5:54 pm

salut klez,m-ar interesa daca mai ai foile de arc de pe spate,de la mitsu tau din 85 si aripa fata dreapta!

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Mai 17, 2011 10:47 pm

Aripa fata dreapta este (cred ca 2 bucati am), daca vrei, maine fac si o poza, doua.
Foi de arc nu mai am, am renuntat la ele de vreo 2 ani, dar daca imi dai un telefon maine (0745.91.31.61) iti explic contra unei beri la prima intalnire, o modalitate mult mai ieftina si mai durabila decat cea originala.

De altfel au mai ramas urmatoarele piese:

-Multe elemente de caroserie
-Grup fata complet & functional R: 4.86 cred
-Grup spate fara un rulment, dar funtional (daca se pune acel rulment) R: 4.86 cred
-Ceva elemente de interior
-Bord complet: ceasuri bord, aeroterma, calorifer, magistrala electrica intreaga, contact, bloc lumini, etc
-Geamuri: Dreapta spate (fix + glisabil), triunghiul mic din portiera dreapta si stanga, geam portiera stanga, chedere aferente.
-Interior CV + CT: Rulmenti, axuri, pinioane, bulbi, sigurante, lant de 2.3, etc ( nu toate, doar 70% din interior)
-Coloana directie cu cruci si glisanta + volan original
-Planetarele spate (28 splines)
-Radiator fata care nu picura (4 celule anulate)
-O gramada mare de alte rahaturi, nu-mi aduc aminte de toate. Pot sa fac rost, la cerere, de diferite elemente.

Avatar utilizator
vas_adam2000
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 15, 2012 3:25 pm

Mesaj de vas_adam2000 » Joi Mar 15, 2012 3:27 pm

Buna

Oglinzile le mai aveti?

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori