Vand Bucse Pentru Suspensie Fabricate Din Cauciuc Poliuretanic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Joi Noi 10, 2011 11:47 am

Ma bucur ca-ti plac!

Avatar utilizator
ringo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 01, 2011 11:32 am

Mesaj de ringo » Mar Noi 15, 2011 9:08 am

pentru colt inca nu a facut nimeni? ca si mie-mi bate cv pe gropi si cred ca sunt cele de la bara stabilizatoare dar le-as schimba toate odata cu ocazia asta.

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Mar Noi 15, 2011 6:00 pm

[quote name='Bogdanlm' date='Nov 9 2011, 10:05 PM' post='99219']

Salut.
Poti sa fi mai explicit...rezultatul este spectaculos...cum era inainte si cum e acum?
Confortul cum e?
Ultima data cand am mers cu o masina cu bucse poliuretanice am repozitionat pietrele de la rinichi

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Noi 15, 2011 6:15 pm

Fara suparare, dar eu am ras bine cand am citit post-ul lui Bogdanlm.

De mult n-am mai vazut atata placebo asa bine conturat intr-un post pe un forum. Si acuma imi smulge un zambet cand re-citesc acel post.

NU spun ca nu sunt bune bucsele, la cum chit(z)aie masina mea, probabil voi apela si eu la ele, dar sa crezi ca aduce imbunatatile in stabilitate de care vorbeste Bogdanlm, e mult....e foooooarte mult.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Noi 15, 2011 11:07 pm

Acu', cu riscul de a parea subiectiv, el s-a bazat pe experienta proprie, tu pe ce te bazezi cind il contrazici?

Avatar utilizator
Bogdanlm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 05, 2008 6:02 pm

Mesaj de Bogdanlm » Vin Noi 18, 2011 8:17 pm

QUOTE (driverx @ Nov 15 2011, 06:15 PM) Fara suparare, dar eu am ras bine cand am citit post-ul lui Bogdanlm.

De mult n-am mai vazut atata placebo asa bine conturat intr-un post pe un forum. Si acuma imi smulge un zambet cand re-citesc acel post.

NU spun ca nu sunt bune bucsele, la cum chit(z)aie masina mea, probabil voi apela si eu la ele, dar sa crezi ca aduce imbunatatile in stabilitate de care vorbeste Bogdanlm, e mult....e foooooarte mult.


poti sa te distrezi in multe feluri!
si eu m-am distrat cand le-am citit pe alea ale tale cu relantiul!!!
si mai stiu si alte feluri!

Nu stiu cum naiba faci de tot ce spui tu suna a atac?

Puneti, ai grija sa ai telescoape in 80% ca mine si discutam dupa!

Pentru mine orice ai spune tu acum e bla bla bla

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Noi 18, 2011 8:22 pm

QUOTE (Marty @ Nov 15 2011, 11:07 PM) .... tu pe ce te bazezi cind il contrazici?

Stim prea bine ca un improvement adus la nivelul la care pomeste el este adus cate putin doar de arcuri, amortizoare, bara antiruliu (cum e dozata ea pt masina) si nu in ultimul rand cauciucurile (marca, compozitie, presiune).

Bucsile acestea, prin rigiditatea lor pot sa asigure un feedback mai .... direct ...., mai usor de simtit la postul de conducere, de aici poate si impresia de nu stiu ce stabilitate (cel putin la curbele alea de 90 grade )

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Noi 18, 2011 10:17 pm

Cum spui tu... Eu iti spun ca fara a avea bucsele de pe fata duse, am simtit imediat diferenta cind le-am inlocuit (tot cu unele de cauciuc). D-asta tind sa-i dau crezare lui Bogdanlm. Nu stiu cum e directia la 1.6, dar stiu ca la drive-test m-a surprins precizia directiei si raportul de multiplicare a casetei de pe 2.0 si ca schimbarea bucselor de bara stabilizatoare i-a imbunatatit imediat tinuta de drum si precizia directiei. Repet, bucsele au fost schimbate pe la 25 de mii dotirita scirtiielilor supsensiei.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Noi 22, 2011 9:30 pm

Marty la Suzuki SX4 e un defect de fabricatie, si in fiecare iarna cand luam damburi de viteza sau santuri/gropi/orice damb cu ambele roti fata ne scartzaie infiorator bucsele. Ori aluneca ele in coliere, ori bara in ele. Cati trebuie sa ne strangem ca sa treci la productie? Care ar fi pretul pt 10 seturi sa zicem? Ma termina zgomotul ala si nu sunt singurul. Ti-am dat un link pe PM cu discutia de pe forumul de suze.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Dec 06, 2011 6:59 pm

QUOTE (i2c @ Nov 8 2011, 09:28 PM) Ti-am trimis pe mail o arhiva cu fisiere acad (.dwg) pentru bucsi. Daca e nevoie le trimit si ca imagini, doar sa-mi spui.In sfirsit am primit un raspuns. Cica nu pot vedea fisierele alea si ca programu' cu care lucreaza ei e ... PDF. Cica daca-i trimit PDF-uri e bine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori