Schimb Jante OEM 16" Cu Jante OEM 18"

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Feb 27, 2012 10:28 pm

Salut,

Vad din ce in ce mai multi useri care vor sa dea jantele pe 18" si sa le primeasca pe cele pe 16".
Iata ca gasim si exemple inverse. Primul a fost schimbul lui marius_EVO cu Apple, cel de-al doilea sunt eu. Sunt dispus sa dau jantele OEM 16" in schimbul celor OEM 18", strict pentru aspectul vizual si pentru faptul ca as avea ceva planuri cu cele OEM pe 18". Putem negocia si o mica diferenta din partea mea.
Preferabil ca schimbul sa se faca cu tot cu anvelope.

Jantele mele sunt nelovite, nezgariate, neatinse, nu au defecte ascunse. Plimbate 30.000 km daca coafeaza pe cineva informatia asta.

Poza exemplificativa:
http://mitsu.ro/forum/index.php?act=att ... st&id=9021

Nu ma grabesc, nu sunt disperat sa fac schimbul asta si nici nu tin in mod deosebit. Doar pitici pe creier.
Contact: PM.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Joi Mar 01, 2012 10:59 am

eu am facut schimbul cu marius deoarece aveam alte jante pe 18 deja luate si-mi trebuia un set de iarna pe 16. Cum si el isi dorea 18...
Da' sa stii ca pentru mine iarna cu 16 e tot la fel ca si cu 18 vara. Tot te zguduie la gropi/treceri/etc. Adica nu cred ca jante de 18 pe suspensia de Invite vor schimba ceva... Poate doar un pic de stabilitate...

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Dum Mar 04, 2012 8:44 pm

Stiu, mi-a povestit Marius pe scurt...
Ideea e strict pe parte de better looks, atata tot.
Astept pe cineva care vrea jante de 16 pentru iarna sau pe cineva care se plange ca plateste prea mult pentru anvelope. Si negociem.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori