Pinin Help

Avatar utilizator
denissebunea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2015 2:22 pm

Mesaj de denissebunea » Sâm Dec 05, 2015 3:25 pm

Buna! Am si eu o problema ..poate ma ajuta cineva cu un sfat sau o indrumare! se aude un scartait metalic la rotile din spate cand trec peste orice fel de denivelare..mai mica mai mare nu conteaza..ca si cum as avea o remorca mica dupa mine.. Am fost la service au ridicat masina au spus ca nu are nimic .. Ca poate fi de la usa de la porbagaj ( ceea ce si eu ajunsesem sa cred) dar ,ajunsa in fata blocului am coborat din masina si am pus un prieten sa treaca peste niste gropi.. Si se auzea clar ca sunetul vine de la roti, nu de la porbagaj ..A mai intampinat cineva problema asta? recomandari servicuri bucuresti !? va multumesc anticipat

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Dum Dec 06, 2015 8:55 pm

ia vezi tu bucsile de la bara stabilizatoare spate?...la mine alea bateau urat rau de tot ...am schimbat pe spate pe banii mei multe piese ca sa gasesc bucsile alea de rahat ...
se aude un zgomot metalic mai ales cand rotile de pe spate trec decalat gen iei o denivelare cu roata dreapta apoi cu stnaga si se aude clonc clonc

Avatar utilizator
denissebunea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2015 2:22 pm

Mesaj de denissebunea » Lun Dec 07, 2015 2:55 pm

Ms frumos pt reply am rezolvat azi , am gasit un service destul de bun .Da ceva de genul mi-au zis si ei ..Am de schimbat toate bucsele pe spate plus amortizoarele...sunt uimita in schimb de primul service la care am fost .. Cu usa lor de la porbagaj..adica ridici masina te uiti si spui ca nu are nimic.. Doamne fereste de asa mecanici ..te urci in masina de buna credinta ca nu are nimic si nu sti ce patesti

Scrie răspuns

Înapoi la “Tranzactii incheiate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori