Outlander PHEV MY19

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Joi Mar 07, 2019 7:38 am

Al doilea model de husa pentru telecomanda (dpdv ergonomic nu este cel mai reusit insa mult mai protectiv mecanic fata de primul):

Imagine

Protectia pentru cele doua pedale si un element decorativ dar tot cu rol protectiv mecanic pentru zona in care iti odihnesti piciorul stang. Cu prima ocazie in care voi avea un week-end fara activitati am sa incerc a monta elementele din imagine. Daca nu reusesc fac programare la service.

Imagine
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Vin Mar 08, 2019 12:24 pm

intrebare: Cand intri in masina trebuie sa o deschizi? la mine la renault ma apropii si masina sesizeaza ca am cheia. Nu am nevoie de acces la butoane.
nu e fel?

https://www.olx.ro/oferta/portofel-pent ... bbsuX.html

a mea e o husa, am luat-o in gluma
o lista cu accesorii din japonia ai? pe siteul lor nu prea apar

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Vin Mar 08, 2019 5:38 pm

Mirabeau88 scrie:
Vin Mar 08, 2019 12:24 pm
intrebare: Cand intri in masina trebuie sa o deschizi? la mine la renault ma apropii si masina sesizeaza ca am cheia. Nu am nevoie de acces la butoane.
nu e fel?
La PHEV trebuie neaparat sa apesi pe butonul din cauciuc situat langa manerul usii. Probabil ca nu este cea mai ingenioasa modalitate de a deschide usa insa asa au decis proiectantii japonezi (...sper sa nu fi fost atat de superficial in a conspecta cartea tehnica incat sa fi trecut peste optiunea de descuiat masina fara a apasa pe butonul de langa maner :o ).
Mirabeau88 scrie:
Vin Mar 08, 2019 12:24 pm
a mea e o husa, am luat-o in gluma
o lista cu accesorii din japonia ai? pe siteul lor nu prea apar
Am un intreg catalog cu accesorii insa este in limba japoneza iar cei din showroom mi-au spus ca nu livreaza decat strict pe teritoriul japoniei... Propun sa facem altceva: la urmatoarea vizita fac poze cu produsele din magazin, iti trimit pe Whatsapp si imi spui ce vrei sa iti aduc.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Sâm Mar 09, 2019 9:31 am

Nu știu care e logica, dar îmi pare bizar sa apeși un buton. Renault are 8 ani și nu are nevoie. Dar ăștia sunt bizari, de exemplu nu pricep de ce linia geamurilor trebuie sa coboare un pic la geamul din spatele ultimei uși.
ar fi mai bine sa ne uitam pe un catalog gen pdf sau o pagina înainte sa ajungi în magazin. Altfel ce faci? Ma aștepți sa întru și sa ma decid 😁

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Lun Mar 25, 2019 5:35 pm

Intrucat media temperaturii aerului inregistreaza valori de 10 grade Celsius iar caisul, piersicul si migdalul au inflorit deja este semn ca primavara a fost recunoscuta de flori iar oamenii trebuiesc a randui lucrurile dupa cum scrie in cartea tehnica :rolleyes:

Rotile de iarna cu care mi-a fost echipata masina s-au dovedit sigure iar acum am luat decizia de a le lasa sa se odihneasca pana cand bruma va cadea, locul lor fiind luat de rotile de vara.

In doi timpi si trei miscari s-au inlocuit cele 4 roti, a urmat procedura de setare a senzorilor de presiune si dupa cordiale schimburi de idei cu echipa tehnica si cea comerciala am parasit sediul Mitsubishi.

Rotile de vara au un comportament la fel de silentios ca si cele de iarna, cel putin in scurtul traseu de la service si pana acasa iar acum astept primul drum lung pentru a putea face o comparatie pertinenta.

Multumiri si pe aceasta cale echipei tehnice care s-a miscat elegant si eficient!

Imagine

Imagine
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Mar Mar 26, 2019 3:24 pm

Imagine
Ultima oară modificat Mar Mar 26, 2019 3:34 pm de către Mirabeau88, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Mar Mar 26, 2019 5:31 pm

@Mirabeau88: Bravo, bravissimo!!! Sa va poarte cu bucurie si in siguranta +1 milion de km!!! :wub:

Abia astept sa termini de semnat formalitatile si apoi sa va invitam la o plimbare la sosea ;)

Apropos, nu am prea vazut multi posesori de PHEV pe forum insa daca exista si totodata citesc randurile acestea va propun o scurta reuniune la o cafeluta si apoi 'om mai vedea ce scenarii de iesire in natura si prietenii s-or mai lega printre noi :D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Mie Mar 27, 2019 12:51 pm

Ermeneutic scrie:
Mar Mar 26, 2019 5:31 pm
@Mirabeau88: Bravo, bravissimo!!! Sa va poarte cu bucurie si in siguranta +1 milion de km!!! :wub:

Abia astept sa termini de semnat formalitatile si apoi sa va invitam la o plimbare la sosea ;)
Multumesc, mai dureaza un pic pana ma sui la volan, dar merg pe la ea ca la muzeu :D :D :D

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Joi Mar 28, 2019 8:52 am

Mirabeau88 scrie:
Mie Mar 27, 2019 12:51 pm
Multumesc, mai dureaza un pic pana ma sui la volan, dar merg pe la ea ca la muzeu :D :D :D
Iti rup si bilete valorice la intrare in showroom? Te lasa sa o mangai? Ii reciti emotiv din Shakespeare sau patetic din Bacovia? :D
Cu siguranta trebuie sa fii un client model manifestand o asteptare pasiva si toleranta blanda caci rabdarea este cea mai mare virtute a oamenilor, in special cand vine vorba despre un "obiect de cult", masina in cazul nostru :)

Am o curiozitate enciclopedica, mai bine zis doua:
1. Cand ai de gand sa innobilezi forumul cu aprecieri si comentarii pe pagina de prezentare a noii tale masini?
2. Cam cate pungi cu scrumbie intra in portbagaj? :rolleyes:
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Joi Mar 28, 2019 10:08 am

1. Masina va vedea 15 litri/3 luni asa cum e precizat in manual si va vedea doar orasul. Voi iesi cu ea pana la Bacau sau Bucuresti, asa de rodaj si bineinteles ca voi face niste poze/postari.

2. Chiar vorbesti serios? Am o sursa (magazin, nu de pe bordura) unde pot vorbi, dar credeam ca glumesti ca in epoca globalismului gasesti orice oriund. Sincer sunt probabil galateanul cu ele mai putine legaturi cu pescuitul dar ma interesez :)). Cate kg vrei si cand le vrei pregatite?

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori