Outlander PHEV MY19

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Vin Sep 13, 2019 5:14 pm

Deci, când mergea, mașină și telefonul erau conectate prin Wi-Fi? Pentru ca în aplicație spune clar ca trebuie debifata opțiunea conectare în permanenta dacă vrem mirror link

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Vin Sep 13, 2019 6:53 pm

Eu încerc cu aptoide. Vpn ori sunt prost ori nu merge. Am încercat shieldvpn și tunnel bear.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Sâm Sep 14, 2019 10:33 pm

In vechea configuratie telefonul (Note9) facea mirrorlink pe portul de WiFi si/sau prin cablul de date Samsung.
Acum nu mai face deloc prin niciun protocol caci AA (varianta gri) este corupta...asa ca nu recomand.

Astazi, un amic cu iPhone X m-a rugat sa il las sa isi incarce telefonul in portul meu de USB. Dupa cateva minute, uitandu-ma la display, am vazut ca iPhone-ul era conectat intru totul cu sistemul masinii mele (mirroring) fara ca amicul sa ii fi dat vreo comanda... Ca atare inteleg ca iOS este 100% compatibil by default cu PHEV.
Nu am facut teste prin WiFi insa daca am timp maine imprumut un iPhone X si il butonez ca atare.

Concluzii:

1. Instalez Android Auto cand ma voi deplasa intr-o tara europeana in care aplicatia este disponibila si rulez varianta civilizata.
2. Swap Android OS cu iOS si beneficiez de toate avantajele si beneficiile puse la dispozitie de masina.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

danco
EVO II
Mesaje: 63
Membru din: Vin Mai 31, 2019 9:28 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de danco » Dum Sep 15, 2019 8:38 am

Si pierzi gmaps, iar aplicatia de navigatie din ios e o mizerie (o spune toata lumea). Cred ca te poti folosi de Waze daca iti e confortabil, mie personal nu prea-mi place, m-a bagat de multe ori prin fundaturi :mad: :lol:

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Dum Sep 15, 2019 9:14 am

Pana una alta ai putea incerca urmatoarele (considerand ca ai singurul telefon dintre noi de care stim ca a mers candva):
- sa instalezi aptoide si sa descarci de acolo AA (e un magazin ca si google play dar nu e pe google play pentru ca nu respecta clauza de neconcurenta)
- din AA sa debifezi ”incearcati noul aa”

Sa inteleg ca dupa ce prietenul si-a pus telefonul la incarcat si l-a scos a ramas mirroring fara a introduce parola la wifi?
Cand e conectata la wifi, optiunea de la setari de dezvoltatori ”date mobile active mereu” nu rezolva problema conexiunii la internet?
Waze fara net e un fel de garmin mai rasarit, parerea mea

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Dum Sep 15, 2019 11:49 am

Pana voi ajunge sa descarc AA in forma nativa am urmat sfatul lui Mirabeau88, pentru care ii multumesc, si acum am urmatoarele functii active, functionale doar prin cablu:

1. Waze
2. Deezer
3. Telegram
4. Phone
5. Calendar
6. Maps
7. News
8. Podcast
9. Reminder
10. Settings
11. Weather
12. Exit
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

danco
EVO II
Mesaje: 63
Membru din: Vin Mai 31, 2019 9:28 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de danco » Dum Sep 15, 2019 1:50 pm

Cel mai mult imi place functia "12. Exit" :P
Cred ca va fi cea mai utila. :lol:
Poti incerca "Tune In radio" din Google Play si in aplicatie cauti vanilla radio grece - smooth. Ai sa ai o surpriza. :rolleyes:

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Lun Sep 16, 2019 12:30 pm

danco scrie:
Dum Sep 15, 2019 1:50 pm
Poti incerca "Tune In radio" din Google Play si in aplicatie cauti vanilla radio grece - smooth. Ai sa ai o surpriza. :rolleyes:
Multumesc, am descarcat aplicatia si am constatat ca iti sunt dator cu inca o bere (sau o infuzie de plante, dupa caz :D)!
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

danco
EVO II
Mesaje: 63
Membru din: Vin Mai 31, 2019 9:28 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de danco » Lun Sep 16, 2019 3:38 pm

Ermeneutic scrie:
Lun Sep 16, 2019 12:30 pm

Multumesc, am descarcat aplicatia si am constatat ca iti sunt dator cu inca o bere (sau o infuzie de plante, dupa caz :D)!
Trece-ma la caiet. :D

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Sâm Sep 28, 2019 12:17 pm

are caiet studentesc de cand a inceput sa scrie pe aici :)))

bine ca nu mi-am luat note 8 ca turbam sa nu mearga

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori