Amortizor Fata Lancer Clasic

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Joi Mar 12, 2009 11:17 am

salut.

am o problema la lancerul meu clasic de 1.6, 2007. e stramba tija la telescopul stanga fata. probabil fostul proprietar a dat intr-o groapa rau de tot si s-a strambat.
am fost la rmb, masina fiind in garantie, insa au refuzat sa il schimbe pe motiv ca nu e defect de fabricatie.
am cautat prin magazine, insa cel mai ieftin l-am gasit la 500 ron. asta in conditiile in care la fosta masina, skoda superb, aceeasi piesa costa 250. normal...mi se pare cam mult.

aveti idee pe unde as putea gasi mai ieftin? asa sunt de scumpe piesele de mitsuba?

mersi anticipat de raspunsuri.

Avatar utilizator
Devik aka Alex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 04, 2008 2:49 am

Mesaj de Devik aka Alex » Joi Mar 12, 2009 11:26 am

Dute la un service, cauta o dauna totala si te pun baietii in legatura cu proprietarul, iar acela sigur este interesat sa o vanda de piese
E o varianta

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Mar 12, 2009 11:29 am

Cam orice magazin de piese auto de import poate sa iti aduca amortizorul, trebuie doar sa il gasesti pe cel care iti aduce mai ieftin. Pretul asta de 500ron e la reprezentanta?

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Joi Mar 12, 2009 11:30 am

Cred ca poti sa incerci la o firma din Bucuresti care aduce piese ptr masini japoneze (nu vreau sa fac reclama, inlocueste , cu .) www,japanparts,ro

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Joi Mar 12, 2009 11:36 am

pretul de 500 ron l-am primit din magazine.
la reprezentanta poate sa ma rezolve cineva din interior cu ceva reducere pt el ca angajat cu 480 ron...deci tot acolo.
o sa incerc cele 2 variante...cu dauna totala si magazinul din bucuresti. mersi de raspunsuri.
am dat skoda ca trebuia sa bag bani buni la vara in ea (suspensie si directie)....da vad ca deja incep si aici:)) asa mi-a fi norocul.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Mar 12, 2009 11:46 am

QUOTE (dionut77 @ Mar 12 2009, 11:30 AM) ... (nu vreau sa fac reclama, inlocueste , cu .) www,japanparts,ro
Ce reclama mascata ai facut dionut77
Nu e nici o problema sa postezi linkul unei firme de piese atata timp cat nu ai nici un interes in asta, si mai ales daca linkul este folositor membrilor acestui forum.

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Mar Mar 24, 2009 11:04 am

am incercat la cei de la japan...au zis ca pot sa imi aduca la pretul de 1200 ron. m-a pufnit rasu.
la dezmebrari sau daune totale nu am gasit....probabil pt ca sunt putine masini de acest fel..
maine am programare la service sa incercam sa schimbam amortizorul...cumva pe garantie. sa vedem daca si reusim (subansamblele de pe langa telescop nu au urme de lovituri).
amu alta belea....cu ploile si zapezile din ultima vreme, am descoperit ca imi ploua in masina. de-astea nu am mai patit decat la dacia veche a lu tata. se aduna apa in partea de sus a stalpului dreapta fata, la imbinarea dintre plastic si tapiterie (. a mai patit careva asa?

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mar Mar 24, 2009 12:28 pm

dar de ce nu incerci pe casco? sau poate nu ai?

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Mar Mar 24, 2009 12:59 pm

nu am:(
cea mai buna oferta de casco am gasit-o la 450 de euro. de banii astia imi schimb toate telescoapele anual. de 12 ani de cand am masini, ceea ce as fi putut repara pe casco m-a costat maxim 2000 de lei, pe cand casco ar fi atata in fiecare an.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Mar 24, 2009 2:47 pm

No offence, dar e o gandire super naspa. Numai sa nu o patesti cu masina asta, sa te pocneasca unul fara RCA sau sa pocnesti tu ceva. Si atunci o sa te vedem cum nu iti mai conteaza aia 12 ani. Dinastia am mai vazut destui pe daciaclub care si-au luat Logan si au zis ca nu mai au bani de pita daca mai dau bani si pe CASCO. Pana au muscat-o.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori