Noul Outlander

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Oct 16, 2007 12:59 am

QUOTE (xyz)am inteles ca pe noul outlander se va monta un motor diesel de 2,2 l care nu mai este de provenienta wv.
stie cineva de unde vine motorul respectiv?

din cate stiu eu este chiar Mitsubishi Japan.

Avatar utilizator
JV16Bar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 18, 2007 4:36 pm

Mesaj de JV16Bar » Joi Oct 18, 2007 5:18 pm

Cred ca e vorba de 2.2 HDI de la Peugeot.

Avatar utilizator
xyz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 15, 2007 10:02 pm

Mesaj de xyz » Vin Oct 19, 2007 1:21 am

QUOTE (JV16Bar)Cred ca e vorba de 2.2 HDI de la Peugeot.
eu auzisem ceva de un motor facut in colaborare cu mercedes si psa...dar mi-ar place sa cred ca este unul made in japan :wink:

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Oct 19, 2007 10:26 pm

Am intrebat astazi pe cineva de la dealerul local si mi-a spus ca nici el nu stie prea bine, dar crede ca va fi ceva made by Mitsubishi, desi nu ar fi exclus sa fie un 2.2 DHU Peugeot/Citroen. Oricum, pronosticul lui era 75% Mitsubishi, 25% - Peugeot/Citroen.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Sâm Oct 20, 2007 8:07 am

Tinand cont ca exista un Peugeot si un Citroen pe aceiasi platforma nu ar fi de mirat sa vedem un diesel de la ei.

Avatar utilizator
rcostin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 02, 2007 4:35 pm

Mesaj de rcostin » Sâm Oct 27, 2007 12:59 pm

QUOTE (2dor)Tinand cont ca exista un Peugeot si un Citroen pe aceiasi platforma nu ar fi de mirat sa vedem un diesel de la ei.

Ba mai mult, vom vedea, de la anu', tot Outlanderul pentru Europa produs in Olanda :?

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Sâm Oct 27, 2007 5:10 pm

2.2 Peugeot 156 CP/380 Nm.
CV mitsubishi, ca si restul dealtfel.

Avatar utilizator
xyz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 15, 2007 10:02 pm

Mesaj de xyz » Mar Oct 30, 2007 9:07 pm

QUOTE (DeBogdan)2.2 Peugeot 156 CP/380 Nm.
CV mitsubishi, ca si restul dealtfel.
motoarele de la psa nu sint rele deloc, dar parca as fi preferat ceva made in japan 8)

Avatar utilizator
mitzsu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 29, 2007 10:49 am

Mesaj de mitzsu » Joi Noi 29, 2007 11:15 am

Salutare la toata lumea !!!
Boboc de azi - cand am "descoperit" forumul. Proaspat posesor New Outlander Instyle 2.0 (2700 km parcursi), pana in acest moment super-incantat de masinuta.
Cred ca ar trebui facut un pic de promo acestui forum, cat mai multi membrii inseamna mai multe impresii, pareri, opinii, sfaturi, etc, toate benefice in "exploatarea" si intretinerea jucariilor noastre. Sunt destui interesati de aceasta masina, am vazut pe softpedia, la auto, unde in jurnalul de bord se impartasesc si schimba pareri pro si contra...
Inca odata numai bine tuturor !!!

Avatar utilizator
pick_Boost
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 16, 2007 10:58 pm

Mesaj de pick_Boost » Mar Dec 25, 2007 10:39 pm

QUOTE (Marty)Noul Outlander odata cu motorul de la VW a mostenit si metehnele? Adica merge pe motorina sau pe ulei? Ma bate gindu' sa schimb trotineta peste vreo luna, doua.
P.S.: Are cineva habar daca pe noul Outlander va aparea si un motor pe benzina (ma cam jeneaza ideea de a da banii pe un diesel)?

Tocmai i-am cumparat la nevastamea un outlander de asta motor de 3L mivec ! si in afara de 2 lucruri la masina asta care nu mi-au placut este excelenta !
cele doua minusuri sunt ! panourile de la usi sunt de plastic fara nimic pe ele iar scaunele din fata sunt cam inconfortabile pentru drumuri lungi in rest nu am cuvinte !
designul este foarte reusit ! dotarile de interior sunt foarte bune pentru pretul masini ! am platit pe ia 25.000 USD full option cu navigatie 30giga hard flip down monitor scaune fatza incalzite , bancheta spate care se poate ajusta la fel ca si scaunele din fata , al treilea rand de scaune care se pliaza in podea , iar consumul pentru v6 mivec este surprinzator de bun, la drum lung masina consuma ca-m 7/100 ceea ce este foarte bine , cutia de viteze CVT cu paddle shifters schimba frumos , iar sistemul de alarma inteligent rivalizeaza cu cel care exista pe masini mult mai scumpe e deajuns sa pui mana pe usa cu cheile in buzunar si masina se deschide .
In definitiv este o masina buna pentru un pret rezonabil !

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori