Jocuri La Volan

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Mar Oct 26, 2010 9:37 am

Mi se pare o idee buna de topic pentru ca in felul asta daca mergeti la drum lung cu macar o persoana langa voi sunteti siguri ca nu adormiti la volan sau ca va ia oboseala, o sa fiti mereu alerti si in felul asta trece mai repede timpul.
Un joc care l-am jucat cu un prieten era Logan/Bmw care vedea primul un Bmw sau Logan primea un punct si daca le vedeai cu semn de 4tuning primeai 3 puncte.
Alt joc l-am jucat cand ma intorceam de la mare pe autostrada si ce trebuia sa facem era sa ghicim ce masina era cea din spate numai dupa faruri si cu cat era distanta mai mare cu atat primeam mai multe puncte.
Sau o data de plictiseala toti din masina ne uitam insistent la o alta masina de langa noi sa vedem cum reactioneaza si inainte de asta pariam pe puncte reactiile lui: fie accelereaza, fie reduce viteza, fie se face ca nu ne vede , fie rade, fie scoate un pistol
Voi ce jocuri de drumetii aveti?

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Mar Oct 26, 2010 9:49 am

Eu ascult muzica si joc: "stop stai mut tot drumul" )

Nu simt nevoia sa joc ceva, mai o vorba, mai o muzica... si timpul trece.

Avatar utilizator
gica
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 23, 2010 4:41 pm

Mesaj de gica » Mar Oct 26, 2010 10:09 am

Cand am vazut prima oara titlul credeam ca veti spune ca jucati volei, fotbal...etc sau in cel mai rau caz... sah sau carti. Sa "joci" ceva la volan ce nu iti distrage atentia de la sofat e destul de dificil, insa daca o faci pentru o cauza nobila (tinutul treaz) e bine. Insa daca m-as uita atent la farurile ce vin din spate pentru a identifica masina, mai rau mi-ar obosi ochii. Asa ca eu cred ca depinde si de varsta si cheful pe care il ai pentru jocuri.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mar Oct 26, 2010 10:36 am

eu mai joc Boltz...eident fara bautura ...doar de fun ...ne stabilim un target cat mai mare si incepem

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Mar Oct 26, 2010 1:05 pm

Jocul cu farurile nu e neaparat obositor si e amuzant ca pe autostrada mai sunt unii de trec repede si nu iti dai seama neaparat ce masina era si dupaia incep "certurile" ce masina a fost. Sigur ca jocurile astea le jucam pe o miza, de exemplu cine castiga primeste 2 tigari de la fiecare sau primeste 2 litrii de motorina . Sau am facut o data cate logane vezi pe strada si ne miram toti cate puteam sa vedem ca pariam fiecare cate vedem in 2 minute si care era mai aproape castiga, iar noi cand am spus maxim 50 si cand am dat de peste 90 incepusem sa ne crucim, ma rog.., asta in oras dar cel mai interesant e cand jucam cu masini mai rare de exemplu Bora, Tico, Lancer Sportback etc.
Iar pe langa ce am mai spus mai jucam... ce incape intr-o pi**a (nu va vine sa credeti cate obiecte gasim, si cel mai amuzant este cand e si o tipa de treaba in masina, si gaseste tot felul de obiecte la care nu m-as fi gandit nici o data) sau ce incape intr-un geamantan, sau fazan pe cuvinte vulgare sau obiecte/fiinte/fructe/legume etc. ce pot fi folosite in mod pervers si devine cel mai amuzant cand incepem cu argumente.
Oricum astea nu le jucam mereu doar la drum lung dupa ce au inceput sa amuteasca toti si daca ramanem fara muzica buna.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Mar Oct 26, 2010 2:00 pm

Cati ani ai?

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Oct 26, 2010 2:29 pm

QUOTE (Nashu @ Oct 26 2010, 01:05 PM) Iar pe langa ce am mai spus mai jucam... ce incape intr-o pi**a (nu va vine sa credeti cate obiecte gasim, si cel mai amuzant este cand e si o tipa de treaba in masina, si gaseste tot felul de obiecte la care nu m-as fi gandit nici o data)

Nu te supara dar suna foarte bolnavicios ce ai zis; mai si impartasesti.

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Mar Oct 26, 2010 2:45 pm

eu practic un singur "joc" la volan: condusul sportiv

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Oct 26, 2010 3:39 pm

Cel mai fain joc care tine treaz soferul la drum, e chiar jocul la volan. Adica jocuri la directie, implicit la volan. Mai ales daca sare de 10-15 grade, deja te simti la carma pe mare intr-o epava. Imposibil de adormit, am incercat pe propria piele. Referitor la "cate chestii incap intr-o..."... pai daca ati ajuns pana si acolo, inseamna ca tu (sau cine e soferul), sufera de oboseala cronica...

App, striptease nu face gagica din masina ? Ca dca da, pe mine cu siguranta m-ar tine sculat... pardon, treaz toata noaptea.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Mar Oct 26, 2010 3:55 pm

Jocul asta "cate lucruri incap in #@$%#" jucat cu o fata in masina e ceva de genul... unu dintre baieti a F!@#$o deja (deci nu are de ce sa se simta stanjenita) iar ei ii cam place si de celalalt si s-ar da putin la el asa o tura doua (deci tre sa il impresioneze si sa ii arata cat e ea de cuuulll )

)

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori