Sugestie Vanzari

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Mar 03, 2009 5:57 pm

Avand in vedere faptul ca mitsu.ro este un forum si nu un site de vanzari auto si piese, ma gandesc sa stergem posturile de la vanzari auto/piese/diverse a acelor oameni care au 1 (UNU) post. Adica postul care e la vanzari. Nu m-i se pare frumos din multe motive, dar primele doua ar fi:
1. E frumos sa dai un buna ziua cand intri in casa omului, nu sa sari direct la subiect. Primul post ar trebui sa fie la "Masina mea si Jurnal de bord
Forum de prezentare a masinilor membrilor si, de asemenea, a jurnalelor de bord" , nu la vanzari.
2. O sa se faca zeci de conturi care au un singur scop: vanzari. Chiar daca acele vanzari n-au vreo treaba cu Mitsubishi (vezi BMW de la vanzari auto si multe altele).

Aceasta este doar o parere personala, daca mai sunt si alte idei/sugestii din partea altor Mitsubishti , ii rog sa le tasteze in continuare.

O zi buna tuturor.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mar Mar 03, 2009 6:12 pm

e bine sa cunosti vanzatorul... nu asa hello am un Mitsu de vanzare... de acord cu tine...

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mar Mar 03, 2009 7:23 pm

o parere si din partea mea: sa fie lasate posturile cu vanzari de piese pentru mitsu/japoneze sau consumabile, nu sunt de interes pentru un posesor de mitsu?

lasa-i pe admini sa isi faca griji daca sunt prea multi useri cu un singur post, cu ce te deranjeaza pe tine asta?

sa fie sterse posturile gen "vand laptop"... aia sa posteze pe okazii.ro sau pe siteurile specializate.

ma gandesc ca pe viitor cand o sa ai nevoie de o consumabila/piesa de mitsu vor fi utile.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Mar 03, 2009 7:28 pm

Haideti sa nu fim exclusivisti...e dreptul omului la exprimare insa sigur nu are aceleasi sanse ca unul cu un istoric cunoscut sa isi vanda masina aici...pur si simplu asta nu face parte din comunitate si din punctul meu de vedere, asta conteaza...

Eu propun sa stergem topicurile de vanzare a membrilor vechi care vor sa scape de Mitse ca sunt oameni faini si e naspa sa treaca la concurenta .
Btw, de mult salivez Klez dupa cazanul tau dar e criza si plus ca urca impozitele (stiu sigur asta...) ca altfel cred ca de mult ma aruncam pe o jucarie faina (chit ca eu sunt varza in cunostiinte de exploatare a unei asemenea bijuterii). Oricum sper sa nu o vinzi decat daca chiar ai nevoie de bani ca eu as regreta o masinuta facuta cum trebe si schimbata cu uan actuala care numai offroad nu se numeste sau sper sa o vinzi in familie

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Mar 03, 2009 8:38 pm

La partea de consumabile de mitsu cat si masini sunt de acord. La partea cu bmw-uri, laptopuri, cd-uri si contraceptive... asta chiar ca-i de ocazii.ro


@Chacha: Am Pajero mk I de aproape 9 ani. Si mie mi-ar fi cam greu sa ma dezlipesc de el. Nevoie mare de bani nu e (inca), e doar nevoie de un 4x4 mai mare cu care sa-mi car marfa. Anul trecut cand l-am facut pe actualul Pajero, nu m-am gandit ce va urma si l-am facut de competitii. Am renuntat la bancheta spate rabatabila in schimbul la 2 scaune semi-sport, iar loc in portbagaj foarte mic. Oricum, il tin luna Martie la vanzare, daca nu se da.... imi iau o remorca de 2 tone in spinare si ma ingrop cu el !!!

P.S.: Impozitul mare este de la 3000 cmc in sus. La mine anul trecut a fost 330 lei, anul asta 360 lei.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Mar 03, 2009 10:04 pm

Salutare
Ma bag si eu un pic in seama
Sunt bune posturile la vanzari , cu componente , accesorii , diverse , chiar daca nu sunt legate de Mitsubishi. Doar ca , ar trebui sa existe un anumit numar de posturi , in arii diverse , mai putin cafenea , intalniri ( spontane , etc ) . Userul sa fi postat ceva util , discutii in masina mea , la tehnic , sunt ceva exemple.
Chiar se vor face useri care vor posta doar in aria vanzari , cafenea si intalniri. Eu stiu , si nu m-as supara ,daca maine cineva mi-ar taia accesul la postare in bursa . Dar nici sa faci posturi cum facea prietenul nostru Street Chisinau .

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mar Mar 03, 2009 11:46 pm

propun sa se faca un poll: sunteti de acord sa se scoata anunturile de laptopuri, bmw si A seis si sa ramana anunturile strict de piese/consumabile/accesorii mitsu?

nu stiu cat de greu vor fi de moderat cei care posteaza astfel de anunturi, probabil va fi un pic mai mult de munca pentru admini, asta daca nu exista o automatizare ceva...

si as mai avea o intrebare: ce e aia suceastie?

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mie Mar 04, 2009 11:57 am

QUOTE (spatciuk @ Mar 3 2009, 11:46 PM) ce e aia suceastie?

Si eu inca incerc sa aflu Mai ales ca nu pot da edit la titlu...

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori