Frustrare ? sau adevar ?

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
liviucefin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:06 am

Mesaj de liviucefin » Dum Mar 09, 2008 10:46 pm

Salutare ,
tocmai ce mi-a venit si mie lancerul 2008 si pot sa ma bag si eu in seama mai mult pe acest forum....,
ca o parere personala privind acest forum : "Multa vorbaraie" , prea multe discutii in contradictoriu , certuri si alte ironii........, fiecare isi da cu parerea de parca ar fi doctor intr'ale masinilor, recunosc eu unul nu sunt dar incerc sa fiu obiectiv cand vine vorba de masini si incerc sa nu impartasesc si altora "ceea ce cred eu" ci mai mult sa vin cu fapte concrete . PREA MULTE OFF-TOPICURI !!!!!!!!
Dragi moderatori si administratori am o mare rugaminte , luati exemplul forumurilor din afara tarii , forumuri FAN mitsu gen http://www.lancerregister.com/ ,intrati va rog pe forum si vedeti cam cum ar trebui sa fie structurat un forum dedicat masinilor..... , la noi prea multe Subiecte nesemnificative si mult off-topic. FACETI CURAT VA ROG PT CA SEAMANA CU O MARE SALATA ACEST FORUM !

Intrebare : Sunt eu frustrat ? sau traim inca in romania unde toata lumea isi da cu parerea .....??

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Joi Mar 11, 2010 9:29 pm

Ai dreptate...subscriu la ce ai afirmat mai sus. Un exemplu elocvent

Avatar utilizator
Adriancar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 3:38 pm

Mesaj de Adriancar » Joi Mar 11, 2010 9:54 pm

Mai bine mai tarziu , decat NICIODATA !!!

O zi buna !

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Mar 11, 2010 10:07 pm

Mie mi se pare foarte prost structurat MLR, chiar daca e cel mai mare forum mitsu din UK. Si nu stiu daca ai citit ce scriu baietii aia acolo, dar daca nu ai evo esti un papagal prost si te iau la misto nasol de tot. De aia nu cred ca e un exemplu de urmat, mai degraba evolutionm e mai bun.
E foarte bine structurat forumul nostru mic (2542 membrii fata de 119255 pe evom si 50000 la mlr).

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Mar 11, 2010 10:43 pm

Mai bajeti Topicul asta a fost initiat pe 9 martie 2008. Sa inteleg ca e doar o coincidenta ca reinvie la exact 2 ani dupa deschiderea lui?
In primul rand la data aceea forumul mitsu nu avea nici macar un an vechime, iar de-atunci a evoluat mult si dupa parerea mea chiar in bine. S-a facut restructurare la nivel de topicuri, iar regulamentul a fost pus la punct. Daca aveti nemultumiri spuneti-le fratilor si le rezolvam.

Daca tot discutam, ar fi bine sa vorbim pe example concrete.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Mar 11, 2010 10:52 pm

AAA...bun, m-am bagat ca musca in fundul calului atunci

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Mar 15, 2010 12:22 pm

eu zic ca nu se poate cu mult mai bine decat este acum. totusi suntem peste 2000 de useri (ok poate ca doar 10% scriem frecvent), iar fiecare suntem cu personalitatea lui, cu nervii lui, cu problemele lui, etc.
eu chiar ma bucur ca nu e un forum chiar monoton si sunt catva cu care chiar se poate purta o discutie, chiar daca e un pic mai aprinsa.

Avatar utilizator
ssTour
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 24, 2008 12:39 pm

Mesaj de ssTour » Mar Mar 16, 2010 3:04 pm

Liviu draga, eu cred ca te-a ametit occidentul....sau crezi ca noi nu am iesit prin gradina din Europa? eu zic ca aia nu discuta "off-topic" pentru ca sunt niste roboti ...ca majoritatea populatiei din occident - ce daca iti mai versi nervii sau mai dai un exemplu "neinteles" ..ce? ce se intampla? asa e la noi !! si mai lasa-ma cu faza "traim inca in romania" ....eu unul in romania simt ca traiesc !! am stat in elvetia 5 ani si am zis ca innebunesc cu toate regulile lor si cu sistemul lor super bine pus la punct ! ROBOT !

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Mar 16, 2010 5:25 pm

Bai nerobotilor, topicu' e din 2008, v-ati apucat de dezgropat topicuri ca nu se strica masinile?

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Mar 16, 2010 6:50 pm

subscriu la ce a zis ssTour. realitatea nu e aia din imagine a lui john lennon, aia e utopie. cum naiba ar fi ca toata lumea sa fie tot timpul cu zambetu pe buze? nu s-ar mai contrazice nimeni cu nimeni, toata lumea zen. nu e ok asa, omu se mai cearta, isi mai varsa amarul pe forum astfel nu se mai cearta cu nevasta pe telecomanda , e un fel de mers firesc al lucrurilor iar la noi in forum, nu cred ca certurile sunt exagerate sau ca se ajunge la violenta. pana la urma, invatam din asta si am vazut mentalitati ale unor membri care s-au schimbat in bine deci evoluam. liviu, vad ca ai 5 posturi si nu stiu cat de des ai participat macar vizual la ce se intampla aici. m-am certat cu cativa aici si acum ne raspundem la posturi de o maniera placuta si nu vreau dupa cum a spus sstour, sa fim roboti. nu indemn sa ne certam dar sa nu ne exploatam o idee chiar daca exista riscul de a se ajunge la o neintelegere, e o prostie!

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori