Line In La Radio Cass Original

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mar 20, 2009 2:52 pm

Chiar ca... faina jucaria oricum... stii cumva daca a avut nevoie de ceva adaptor de mufe in spate sau a mers "infipt" direct?

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Mar 20, 2009 3:49 pm

n-am idee...asa am luat-o dar o sa-l intreb si iti zic...la mine a schimbat si boxele ca alea stock erau praf pentru el si am 2 Sony X-plod parca si 2 pioneer

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Mar 21, 2009 4:09 pm

Din punctul meu de vedere, analizand solutiile existente pentru a transforma rasnita aia de casetofon Mitsubishi 9181 in ceva decent (unele le-am si testat, si aici ma refer la modulator si caseta adaptoare) si cautand sute si sute de solutii pe piata (de la magazii de CD-uri si alte solutii aftermarket), am ajuns la urmatoarea concluzie: arunci porcaria aia de cas, ma scap de functiile CB-ului (care oricum nu le foloseam, exceptand cea cu km pana la pompa) si deschid un topic nou: sistem audio Carisma, adica cred ca voi schimba totul. Trec la noul topic....

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Dum Mar 22, 2009 11:37 am

QUOTE (chacha @ Mar 21 2009, 04:09 PM) Din punctul meu de vedere, analizand solutiile existente pentru a transforma rasnita aia de casetofon Mitsubishi 9181 in ceva decent (unele le-am si testat, si aici ma refer la modulator si caseta adaptoare) si cautand sute si sute de solutii pe piata (de la magazii de CD-uri si alte solutii aftermarket), am ajuns la urmatoarea concluzie: arunci porcaria aia de cas, ma scap de functiile CB-ului (care oricum nu le foloseam, exceptand cea cu km pana la pompa) si deschid un topic nou: sistem audio Carisma, adica cred ca voi schimba totul. Trec la noul topic....


fericitule, eu nu pot face treaba asta deoarece la kkt ala de cass am si botoanele de la navigatie, deci la mine cade treaba cu schimbat cassu,
partea buna este ca eu pot asculta prin navi muzica pe cd(audio) dar ce te faci cand vrei sa fol navi?
treaba cu caseta aia mp3 sa-i spunem asea mi se pare rezonabila, dar mai mult ma incanta o magazie mp3 sa o pot lega la sistemul audio ...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Mar 24, 2009 4:51 pm

Pentru cei care inca mai stagneaza pe vechea solutie, aruncati cu Google Translate un ochi aici. Traducerea se face din turca in ce doriti voi . Un tutorial cu poze foarte bun cum sa va trageti mufa Aux IN in fata la rasnita Mitsubishi 9181. Eu deja am stabilit ca scap de ea deci pentru mine nu mai e util linkul doar poate are altcineva nevoie....

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Apr 08, 2009 9:00 am

Alta varianta ar fi cumpararea unui adaptor de Ipod care, dupa cum se lauda pe site, se folosesc butoanele de la CD-Player (echivalent cu o magazie de CD-uri), deci pentru cine mai doreste un MP3 player la Carisma fara sa modifice originalul, ar putea studia varianta asta.

Si daca doriti mufa originala convertoare de la mufa Mitsu la ISO, asta este.

Avatar utilizator
horvathbela
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 18, 2013 4:39 pm

Mesaj de horvathbela » Dum Apr 05, 2015 3:33 pm

Eu am cumparat cd mp3 playeru de la un Mitsu Grandis sa potrivit mufarea si are si butonul de display.Din cate stiu si L200 are cd mp3 player care se potriveste mufarea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori