Placuta De Frana + Altele...

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristian_sen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 18, 2007 11:15 pm

Mesaj de cristian_sen » Sâm Oct 10, 2009 11:05 pm

Pai depinde si ce fel de film pui mai Garcia Pai are si fata detasabila,alea alea...e bun ptr. gps ca filme nu stiu ce poti vedea pe chichineata aia de ecran,poate doar o stire daca prinzi ceva...

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Sâm Oct 10, 2009 11:13 pm

Pacat ca nu aveti PS3...

V-am spus ca mi-am luat Evolio 450 ala nou care a aparut acum...tare multumit sunt de el. In prima calatorie am plecat pana la Valea Rosie pe langa Calarasi si i-am dat traseul optim...m-a dus numai pe autostrada de am ocolit cu 100 de km destinatia, deh, era optim. I-am dat apoi, dupa ce m-am desteptat, traseul cel mai scurt si ma adus pe niste scurtaturi prin sate de am ajuns numai in 2 ore inapoi fata de 3 ore si ceva la dus. Se misca bine, intra satelitii repede si are cam toate strazile si o chestie misto. Nu te bate la cap daca ai gresit traseul , te lasa sa mergi putin si iti recalculeaza alt traseu si tot asa ...fara sa te streseze acea voce ...sunt multumit

QUOTE (cristian_sen @ Oct 10 2009, 11:05 PM) Pai depinde si ce fel de film pui mai Garcia Pai are si fata detasabila,alea alea...e bun ptr. gps ca filme nu stiu ce poti vedea pe chichineata aia de ecran,poate doar o stire daca prinzi ceva...
Cristi iti spun si tie , este Garsia si nu Garcia...ca nu sunt Garcea de la politie...

Avatar utilizator
cristian_sen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 18, 2007 11:15 pm

Mesaj de cristian_sen » Sâm Oct 10, 2009 11:20 pm

Ma scuzi te rog,aveam viteza! Nu se va repeta promit.
La gps tau are ultima harta din C-ta cea cu strazile Mircea-Tomis pe sens unic? Ca un var de-al meu venit in vizita ( din Moldova era sa o fure acum vreo luna,a intrat pe interzis.

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Sâm Oct 10, 2009 11:25 pm

Ma sincer nu am mers niciodata cu Gps prin Cta dar uite , promit sa fac experienta asta

Avatar utilizator
cristian_sen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 18, 2007 11:15 pm

Mesaj de cristian_sen » Sâm Oct 10, 2009 11:40 pm

Eh ,asa de curiozitate. Si tot de curiozitate,te-ai uitat cumva pe ce parte ai nenorocirea aia placuta ? Ar trebui sa fie la fel ca la mine,doar a fost facuta la aceesi persoana

Avatar utilizator
cristian_sen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 18, 2007 11:15 pm

Mesaj de cristian_sen » Dum Oct 11, 2009 10:37 pm

Mai da cred ca s-a cam suparat rau Catalin de nu mai da pe aici pentru o vorba buna,o idee combatuta,alea-alea...

Azi am comis-o sau ma rog aproape: am pus o frana de mi-a zburat si vata din urechi : la o depasire m-am trezit ca din fata intra altu' de pe contrasens tot in depasire ,noroc ca tiristii care-i depaseam si eu si alalalt au fost pe faza si au tras fiecare dreapta,asa am avut loc toti 4 pe sosea...ideea e ca i-am lovit oglinda lu ala cu overfenderu' stanga fata si s-a desprins de la locul lui ,acum falfie liber in partea din fata.Va dati seama cam la ce distanta am trecut unul de altul...un idiot cu un bmw bulgaresc rosu,daca dau de el prin oras il belesc complet,nu e prea greu de gasit ca nu mai are oglinda stanga,e pe jos tandari. Eu am avut un incident grav acum 10 ani si acum mi-au revenit in minte toate cosmarurile de atunci,cred ca noaptea asta nu mai dorm. Garsia stii pe unde ? Pe unde te-au pus aia sa masori cu ruleta ,cam pe acolo era sa-l strivesc pe nenorocitu ala...locu' ala e problematic tare,noroc ca am avut sange si frane beton ...nu exagerez dar cred ca in 3 secunde am coborat de la 100 la 40, am bagat o frana de am rupt presul cu pedala...am oprit apoi sa ma linistesc dar ala o taiase de nu se mai vedea ,nu am avut nici un chef sa ma iau dupa el...am vorbit cu unul dintre tiristi prin statie (numai unul avea) si a zis ca am avut mare noroc amandoi dar si el insusi,deja se gandea ca o festelise pentru era in cursa personala...

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Lun Oct 12, 2009 12:57 am

Vorbim de frana? Sau facem alt topic cu "Discutii diverse" in sectiunea L200?

Avatar utilizator
cristian_sen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 18, 2007 11:15 pm

Mesaj de cristian_sen » Lun Oct 12, 2009 7:36 am

...si de ce ti se pare ca nu ar fi vorba despre frane?

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Lun Oct 12, 2009 6:13 pm

Ma fratilor,nu am cum sa ma supar pe voi,dar am si eu o varsta,si trebuie sa-mi amintesc si de nevasta din cand an cand.......ca ma tin amintirile cate 2-3 zile,asta e altceva,scuze oricum.Si mai lasa-ti placutele alea cu senzor odata ma,priviti si voi cu tandrete spre salupele alea neomologate si cu senzor care au anceput facultatea;scuze alea"s cu frane pe saboti!Garsia iertare pt greseala da stii tu frate........Ma,ia sa fii tu atent cand mai faci comanda la placute,eu cred ca esti spaima lor,cand te vad o iau la fuga si raman alea puturoase.....Astazi am comandat f.polen[150 ron],si joi ma duc sa-l pun,sa vad cum mai stau cu praful de-acum an masina.Garsia,cum te descurci mosule cu bliturile de la ceilalti participanti,ca la 9000k,pe h4,e groaznic RAU,la mine sant de6000k/h4,si stau cu reglajul pe treapta 2 si tot mai am cate unul,dar cand ai dau si eu......Nu am prins pe ploaie nici o cursa dar am rabdare......alea pe 9000k stiam ca e de belea cu ele...Apropo,..cu navodari-ul vostru,.....ba eu numai la baza sportiva a-mi place sa fac minivacantele,am amici f.multi la canotaj,si cand am timp numai acolo trag si ma simt f.bine...cunosc bine navodari-ul,....ma bucur ca esti din EL...Daca vre-ti gps,camere marsalier,...etc intra-ti pe magazin-online.ro,piatra neamt str. orhei,eu ma cunosc cu tipul, si va promit reduceri la orice,produsele sant china,dar au garantie 2-3ani....deci tipul e tare..el e importator direct...si la pret zic eu,subtire.....PS;...ninge ..ninge....vds...

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Lun Oct 12, 2009 10:35 pm

QUOTE (cristian_sen @ Oct 12 2009, 07:36 AM) ...si de ce ti se pare ca nu ar fi vorba despre frane?

Pai daca din ultima pagina t-i se pare ca ar fi ceva legat de problema placutelor de frana, sau eventual vreo rezolvare, eu promit ca-mi iau ochelari...

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori