Lampa Faza Scurta Si Lunga

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
stanic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 16, 2010 8:40 am

Mesaj de stanic » Lun Oct 11, 2010 11:07 am

Salut,

Ma intereseaza daca ma poate ajuta cineva sa imi explice cum pot schimba lampile pe fata .
Am un suport de cauciuc (ala iese dar mai este prins in ceva un fel de arc si imi este frica sa trag de el sa nu il rup )


merci de ajutor .

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Oct 12, 2010 8:19 pm

Manualul ce zice?

Avatar utilizator
stanic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 16, 2010 8:40 am

Mesaj de stanic » Mie Oct 13, 2010 12:18 pm

QUOTE (andrei @ Oct 12 2010, 08:19 PM) Manualul ce zice?


Manualul imi arata niste desene si problema mea era sa nu trag prea tare sa rup ceva pe acolo dar m-am descurcat .
Pentru cine mai are pb de genul asta va spun ca se scot destul de greu dar nu trebuie sa va speriati trebuie sa insistati prin miscari stanga dreapta .

Avatar utilizator
alinb77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 07, 2011 10:10 pm

Mesaj de alinb77 » Vin Ian 14, 2011 7:01 pm

QUOTE (stanic @ Oct 13 2010, 11:18 AM) Manualul imi arata niste desene si problema mea era sa nu trag prea tare sa rup ceva pe acolo dar m-am descurcat .
Pentru cine mai are pb de genul asta va spun ca se scot destul de greu dar nu trebuie sa va speriati trebuie sa insistati prin miscari stanga dreapta .


Salut,

dupa ce ai scos acel cauciuc, ajungi la soclul becului care e prins intr-adevar cu un arc.De fapt acel arc are doua capete (doua gleme).le strangi , dupa care arcul va iesi afara.Scoti becul si il inlocuiesti.....sper ca am fost destul de explicit

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori