Lancer Sedan Vs....

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Sâm Sep 25, 2010 7:58 pm

QUOTE (LucianF @ Sep 25 2010, 12:50 AM) @2dor , fiecare cu placerea lui, eu de exemplu nu imi place sa am un lucru prea comun, gen masini nemtesti, nu trebuie sa fie neaparat impopotonata cu fel si fel de leduri sau chestii stridente, ci din contra imi place o masina curata, asa ca mai usor cu judecatul altor persoane.Asa cum se spune, gusturile nu se discuta

Cei drept pt mine motoarele celor de la mitsu cam sunt un minus, adica ma incanta si pe mine ideea de turbina si cilindree mica, dar per ansamplu imi place mai mult lancerul decat orice europeana din clasa ei

Legat de povestea mea cu avansul , eu am vrut sa cumpar masina pe la inceputul lui 2009 cand a fost dat si un avans de 10% , a venit criza si am avut alte prioritati. Eu am intrebat la dealer ce se intampla cu avansul si mi s-a spu ca va ramane in contul deschis pe numele meu de la ei pana ma voi hotara pe o masina si va fi trecut iar ca avans, zis si facut
Peste un an, adica anul acesta m-am hotarat si aveam si banii necesari , asa ca am discutat iar cu ei, mi-au zis ca banii respectivi sunt la ei si ca pot fi folositi ca avans pt masina aleasa de mine, toate bune si frumoase. Peste circa o saptamana cand discutasem ce diferenta de bani mai trebuie daca , stabilisem toate detaliile primesc un telefon intr-o zi u soare si mi-a fost comunicat ca din pacate s-a luat hotararea , nus de cine, ca avansul meu a trebuit sa se caseze si nu mai poate fi luat in considerare. Nu am stiut ce reactie sa am pe moment , dar le-am explicat ca din momentul acela voi renunta la masina si am inceput sa ma reorientez spre alte marci si am cerut si parerea voastra. Peste inca o saptamana am fost contactat din nou , si mi s-a spus ca daca iau o masina pana la data x , suma respectiva mai poate fi folosita ca si avans, asa ca desi aveam mari retineri am optat pana la urma pt un lancer
Un lucru deranjant a fost in momentul in care eu am cerut explicatii pt decizia luat de ei cu avansul , mi-a fost replicat ca " si altii au patit asa ceva" dar in fine, momentan ma bucur de lancerul meu


Ah ce mi-ar placea sa am o masina comuna nemteasca, gen BMW, Mercedes, Porsche...Conduc asemenea masini si nu as avea nici o scarba sa am una personala. Pana la urma si pentru mine conteaza sa imi placa masina pe care o am, dar in momentul acesta as alege ca si pana acum, masina cu cele mai multe calitati sportive din gama de pret la care m-am hotarat. Momentan as alege cu ochii inchisi ceva de la VW cu un motor de 1.4 TSI de 160 CP sau un Opel Astra cu 1.6 turbo si 180 CP. Aici vorbind de masini noi, la second hand exista mult mai multe optiuni. Evident ma gandesc si la consum, adica sincer un 320d sau 320xd second cu 170 CP cred ca m-ar coafa. Cu toate ca urasc diesel-urile.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori