Creion Corector Amethyst Black?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Vin Sep 11, 2009 6:36 pm

Salutare,

Astazi am vazut ca la portiera stanga se vede putin grundul, cel mai probabil nu am fost atent cand am deschis portiera. In fine, nu se vede mare lucru, dar fiind un perfectionist ma deranjeaza. Are cineva de pe forum creion corector amethyst black si este dornic sa ma ajute? Ma deplasez unde vreti (in Bucuresti). Nu se va consuma aproape deloc creionul, portiunea care trebuie acoperita fiind extrem de mica.

Multumesc.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Vin Sep 11, 2009 7:26 pm

eu iti recomand sa iti cuperi un creion de retus, nu costa mult, si probabil ca o sa-ti mai trebuie si in viitor, la ce vopsea avem pe masini.
asa am zis si eu cand l-am cumparat, dar in timp l-am folosit de mai multe ori, pe marginea usilor, pe marginea capotei, etc.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Vin Sep 11, 2009 8:57 pm

Creionul asta corector rezista in timp?
nu se curata dupa cateva spalari cu jetul?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Sep 11, 2009 11:19 pm

E creionul acela magic din Vitan ?

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Sâm Sep 12, 2009 10:13 am

De unde ai luat creionul de retus si cat a costat? Ca am si eu cateva zgarieturi de la spalatorii automate

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Sep 12, 2009 3:02 pm

eu l-am luat din vitan a costat 28 lei, in acesti bani a intrat creionul cu vopsea si inca 50 ml de vopsea, in creion cred ca intra cam 10 ml de vopsea.. eu prima data l-am dat acum circa doua luni, pe marginile usilor, pe marginea capotei, pe portbagaj unde aveam cateva zgarieturi superficiale.
de atunci am spalat masina de mai multe ori nu s-a luat. practic e vopsea pe care o aplici cu o carioca.
vanzatoarea de la magazinul din vitan spunea ca la cateva zile dupa aplicarea vopselei ( dupa ce se usuca bine) trebuie dat un polish pentru uniformizarea culorii.
eu sunt multumit pana in prezent, pentru ca aveam vreo doua ciupituri care ajunsesera pana la tabla.
eu am dat si pe zgarituri dar nu il recomand pt ca creionul respectiv picura o cantiatate mica de vopsea in locul in care il aplici, si e recomandat la mai mult pe partile de caroserie unde vopseaua e sarita, ciobita.daca e dat pe zgarieturi trebuie neaparat polish abraziv pentru ca vopseaua aplicata este mai groasa decat vopseaua aplicata pe masina si trebuie uniformizata ( aceasta operatiune o sa o fac si eu sapatamana viitoare cand intru in concediu ).

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Lun Sep 14, 2009 11:24 pm

Din Vitan mai exact pe unde poti sa spuio adresa sau numele firmei poate o harta chiar ca eu unul nu le am astea:D

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Sep 15, 2009 7:14 pm

in vitan cum intri pe intrarea principala in fata sunt standurile centrale, iar magazinul este pe standul din dreapta, deci cum mergi spre targ este in partea stanga. este un magazin de vopseluri auto unde vinde o domnisoara. trebuie sa ai codul de vopsea.

Avatar utilizator
Jessej13136
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 20, 2009 11:21 am

Mesaj de Jessej13136 » Vin Noi 20, 2009 3:47 pm

salut
am si eu aceeasi problema..tot portiera stang. ai gasit creionul "minune" . poti sa imi spui si mie codul de amethyst black daca l`ai gasit ? tx

Avatar utilizator
keenox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 9:01 pm

Mesaj de keenox » Vin Dec 11, 2009 9:24 pm

ridica capota si vezi ca e o placuta pe interiorul ei unde scrie codul culorii. e pe partea stanga.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori