SCAUN COPIL 3 ANI

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Mar Noi 18, 2008 1:20 pm

Ce scaun e indicat pentru un bebe de la 3 ani in sus.
Am inteles de la cineva ca isofix la copii peste 3 ani nu exista.......si ca tb probat dupa modelu de masina .... ca nu toate scaunele merg la orice masina...

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Noi 18, 2008 8:12 pm

nu stiu daca scaunele de copii pentru masina nu se potrivesc pe anumite masini. din cate stiu toate au acelasi sitem de prindere respectiv cu ajutorul centurilor de siguranta, cel mult e posibil sa nu se aseze bine pe bancheta, dar in rest nu vad nici o nepotrivire
eu scaunul pe care il am este chicco pentru grupa 0 -18 kg ( nu stiu exact si e in masinaca sa verific), si s-a potrivit si pe logan si pe peugeot 107 si acum pe lancer.
acum trebuie sa il schimb ca deja are fetita aproape 3 ani, am vazut ceva tot la chico. dar nu m-am uitat la sistemul d eprindere pt. ca l-am vazut doar pe net

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Vin Noi 06, 2009 11:15 am

Si eu tot un chico folosesc si l-am montat in pozitie centrala pe bancheta spate. Avantaj bebe ca se uita pe geam in toate directiile si nu se mai plictiseste asa tare. Din punct de vedere al sigurantie e cea mai buna pozitie pentru copil - in centrul masinii.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori