2008 Mitsubishi Colt 1.5 Di-d 95cp Sparkling Black

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
siminica
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 16, 2008 12:07 pm

Mesaj de siminica » Sâm Iun 02, 2012 2:07 am

Salutare tuturor.
Eu sunt George ( sau Siminica) si sunt posesor de 1 an si 4 luni a unui Colt Di-D.
Sunt mai mult decat multumit de carabus. Chiar daca visul meu era la Czt, pot sa spun ca nu mai sunt multi pasi pana acolo.
Deci, Colt negru varianta SAM Safety.
Sa incep de la interior (cabina): la cumparare era mai mult decat varianta stoc.
La exterior : avea de toate........
Dotari suplimentare: arcuri sport (nu stiu marca dar o sa ma uit)

Si s-a dezlantuit Carabusu...

Dupa o zi in posesia mea, era ca din fabrica, estetic vorbind (adica nu-ti mai raneste retina) .
Am circulat o perioada cu ea in coditiile normale, pana cand am inceput sa descopar niste lucruri ce pot fi imbunatatite.
la interior: lumina din bord a fost un impuls. Nu pot sa spun ca a fost usor, chiar deloc. Dar am continuat cu rabdare si tutun.
Am schimbat tot ce emitea lumina verde solentiana, cu alb lunar si rosu sangeriu. Chiar si unde nu era lumina, acum este. Ochiul a fost vindecat miraculos si este fericit.
La exterior: nu mai are nimic din ce avea la cumparare. Am dat viata si culoare carabusului care este acum mult mai chipes.
Dotari suplimentare: covorase cauciucate, extinctor, trusa de prim ajutor, 1 triunghi reflectorizant.
Dotari extra full (fara piele si xenon): roti in culoarea ''salatei'' proaspete si cateva ''sorcove'' aruncate ici colo pe masina (expresii importate de la invidiosi cu abonament la ratb).
Momentan cam atat, ar mai fi cate ceva de adaugat.
Vizionare placuta si drumuri bune.

POZE CARABUS

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Sâm Iun 02, 2012 4:01 am

Foarte misto treaba cu oglinzi/capac/spoiler, de unde ai luat colantu ?

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Sâm Iun 02, 2012 12:15 pm


Avatar utilizator
siminica
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 16, 2008 12:07 pm

Mesaj de siminica » Sâm Iun 02, 2012 9:08 pm

QUOTE (doza @ Jun 2 2012, 04:01 AM) Foarte misto treaba cu oglinzi/capac/spoiler, de unde ai luat colantu ?
colantul este facut la comanda. o sa vad daca se mai complica sa mai faca

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Iun 04, 2012 11:23 am

In ideea ca e bine si mai tarziu decat niciodata, sa ai parte de cat mai multi km fara incidente si de idei cel putin la fel de bune. Si ca tot am ajuns la capitolul idei, ai vreun plan de bataie pentru viitorul apropiat?

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Lun Iun 04, 2012 12:13 pm

asa cum am zis si pe un site de socializare conoscut: "ce ai avut cu oglinzile?" - eu doar pe ele le-am remarcat zilele trecute in trafic fiind.

sorcova nu e dar ciudata sigur

sa o stapanesti sanatos.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mar Iun 05, 2012 11:57 am

Simi, mie imi place cum arata ... are un usor aer steampunk
De mers nu mai zic nimic .. stiu cum merge si imi place mult!

Mai ai de gand sa ii faci cate ceva?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Iun 05, 2012 2:34 pm

Masina nu circula prea des , dar s-a vrut cand iese pe sosea sa fie vizibila , dar nu sa-ti rupa ochii ci sa fie o imagine placuta .

Nu stiu ce planuri are Simi cu Carabusu' , dar din partea mea sunt mai multe , sa vedem ce se concretizeaza .
Pana una-alta , masinuta a primit impreuna cu jantele verzi , si niste 4 gume noi - Kuhmo Ecsta KU31 .
Scuze Simi , e topicul tau , chiar daca masina e in familie

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mar Iun 05, 2012 3:25 pm

Pai ilumineaza-ma domnu' Cristi. Ce planuri ai pentru carabusul fratelui?

Avatar utilizator
siminica
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 16, 2008 12:07 pm

Mesaj de siminica » Joi Mar 14, 2013 9:34 pm

Salutare,
Asa cum va-ti obisnuit cu mine, iata vin noutatile:
1. Antifonare usi si laterale spate,
2. Upgrade liniste exterioara.
1.. Antifonarea la Colt stie toata lumea ca este slabuta spre deloc, asa ca am vrut sa fac ceva in acest sens, precum si un upgrade la sistemul audio (alte boxe).
Nestiind dimensiunea difuzoarelor si necitind forumul in prealabil, am desfacut fetele de usa sa vad dimensiunea difuzoarelor. Atunci mi-am adus aminte de Dynamat, care cica ar fi cel mai bun in izolatorii antifonici si cel mai scump (900 lei inclus manopera pt coltul meu la un centru de profil). Am cautat inlocuitori pentru mult ravnitul Dynamat. Am dat fuga la orice mega-magazin de materiale de constructie, la raionul acoperisuri. Acolo o sa gasiti Bada bituminoasa autoadeziva (gen scotch ) cu folie de aluminiu, 49.99 lei . Are 2mm grosime si diferite latimi. Eu am optat pentru 7.5cm latime ca este mai usor de manevrat.O rola de 10 metri are cam 2 kg, deci nu foarte grea. 2 role va rog. ajuns intr-o parcare subterana, unde nu ploua si nu este frig ca afara (gen 6-7 grade) am inceput demontarea fetelor de usa. A montat banda dupa ce in prealabil am curatat de praf foarte bine partile ce urmau a fi acoperite. Cu ambele role am montat ambele usi si panourile laterale spate (in spatele difuzoarelor si oalele rotilor). Nu am un decibelmetru sa masor diferenta de zgomot insa imi dau foarte bine seama de schimbare. Se simte si la rulaj si la audio. Deci nu am mai schimbat difuzoarele . Eu sunt foarte multumit pana acum, dar mai trebuie un strat. In scurt timp o sa mai bag un strat de banda si in usi si spate + oala rotii de rezerva si spatiile de langa. Dupa calculul meu total, pana acum am cheltuit 99.98 lei. Ce mai vreau sa mai adaug ar fi inca 199.96 lei, adica 4 role. Antifonare cu 300 lei.
Din punctul meu de vedere, DA merita.
2.. Upgrade liniste exterioara. WWWaaaaWWW. Voua nu va este un pic rusine sa apasati claxonul?? Pentru cine nu stie cum suna, iata exemplul AICI
Asa, ca sa mai trezesc lumea, nu doar sa o fac sa rada, upgrade-ul a sosit. Hella Super Tone Red.
Reactia mea la primul claxon, Vaporul este in port. ))
Poze cu Banda antifonica si masina goala + claxoanele AICI


Pe Curand

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori