2008 Mitsubishi Lancer 2.0 Did 140 Cp Dune Beige

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Vin Feb 27, 2009 4:05 pm

Intervalul de revizie, in opinia mea tine mult de stilul de mers adoptat, daca pe serpentine te simti ca la probele speciale de raliu si conduci corespunzator, atunci 20.000 s-ar putea sa fie cam mult Daca esti se incadreaza in termenul dat de ei. Oricum...trebuie vorbit cu cei care au masini mai demult sa ne zica care-i treaba si cum se comporta masina inante de revizie.

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Vin Feb 27, 2009 4:26 pm

perfect de acord cu tine Shadow. Si sunt perfect constient de ce ai zis.

Ziceam doar ca in urma a ceea ce citisem pe forum pana acum, am ramas placut surprins sa vad trecut in cartea de service si confirmat de baietii de la service ca intervalul e 20.000 km sau 1 an.

Dupa cum am zis, din experienta proprie cu alte masini, fie benzina, fie diesel, oricum pe la 10.000 km o sa ma duc sa o verifice.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Vin Feb 27, 2009 10:42 pm

n-ai venit la polivalenta?!?!? mai mult am venit pt tine sa va dau abtibilduri...

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Sâm Feb 28, 2009 1:38 am

Zimbet, eram acolo chiar cand ai venit ... lancerul ala cu numere rosii de Valcea ... ???

Chiar mi-ai si dat stickere pentru diamantele de pe volan Mi-ai zis sa iau mai multe ca sa exersez, ca din prima ... nu iese intotdeauna

eram putini cand ai ajuns tu, dupa aia a venit si Andrei_iasi si Cristi ... remember ?

Cat despre stickere cu mitsu.ro chiar am uitat sa te intreb, daca nu ma insel am vorbit cu Andrei si i-am zis ca daca nu aduce nimeni la Polivalenta o sa imi dea tizul meu si al lui, celalalt Andrei, cand ma duc la Iasi pe 13 Martie.

Sper sa ne vedem la cat mai multe intalniri unde sa avem si timp sa stam la o cafea ... scuze ca nu am ramas (din cate stiu parca nici tu nu ai putut sa ramai).

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Sâm Feb 28, 2009 10:05 am

QUOTE (andreicepoi @ Feb 26 2009, 11:35 PM) De cateva ore sunt fericitul posesor al masinii din titlul topicului.

Am deja aproape 200km facuti jumatate prin Bucuresti si jumatate pe A2 (pana pe la km 50 si inapoi).

Cred ca am observat la masinuta mea foarte multe din problemele de genul "asa face toate" si asta chiar din prima zi de utilizare, o sa va dati seama despre ce vorbesc si nu mai scriu pe fiecare din posturile respective.

1. Da, baga aer rece pe sus, indiferent cum setezi clima. Nu e doar o parere din moment ce sincer ma ustura in gat la ora asta.
................................................................................
..................
7. Da, portbagajul se inchide destul de greu daca nu il trantesti mai cu forta.
................................................................................
..................
In primul rand felicitari pentru achizitie.

Referitor la punctele slabe:
Punctul 1: va sfatuiesc pe toti sa va duceti in service si sa cereti rezolvarea problemei. Nu se accepta "asa face toate". Scrie undeva in manual ca asa trebuie sa faca? NU. Atunci puneti mana si reparati. Daca nu trebuie mers la protectia consumatorului.
Eu am fost in service si astept o solutie, din fericire am dat peste oameni care isi fac treaba.
Punctul 7: Exista solutie:
http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=1769

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Feb 28, 2009 11:02 am

oops!!!... pai am vazut ca nu ai fost insistent la abtibilduri... de aia am crezut ca nu ai venit... sry... george sau cristibna au stikere cu mitsu.ro...

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Sâm Feb 28, 2009 2:22 pm

QUOTE (zimbet @ Feb 28 2009, 11:02 AM) oops!!!... pai am vazut ca nu ai fost insistent la abtibilduri...

Nu sunt eu prea insistent de felul meu Oricum, mersi mult si ... la cat mai multe revederi

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Sâm Feb 28, 2009 6:55 pm

Salut ! Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea ! O sa ne cunostem la reuniuni dar sa se faca vremea frumoasa si am sa vin si eu ,ca pe vremea asta nimic nu merge cum trebuie .

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Lun Mar 09, 2009 8:28 pm

Am primit o oferta de la dealer si va cer parerea daca se merita efortul sau nu.

Eleron mediu, cel cu o singura adancitura, ornament carbon climatizare, ornament carbon oglinzi laterale, ornament carbon cu inscriptionare Lancer pentru stalpi la pret de 639 EUR fara TVA. La pretul asta, am montajul gratis + sistem alarma cu senzori geam spart + breloc si sapca mitsubishi (ultimele 2 sunt hilare, dar gestul conteaza).

Ce spuneti, merita sa ma bag ?

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Lun Mar 09, 2009 8:56 pm

pai cu TVA ajungi la 760E. La prima vedere pare super oferta. Dau pana si hainute

Cautam zilele trecute pe net un eleron exact ca cel din oferta. N-am gasit pe eBay decat cel mare(cu doua adancituri). Costa 110$ plus transportu' 70$. La Mitsubishi 440E. Diferenta de aproximativ 1200 RON unde se duce ? Bine ca macar au renuntat la montaj. Era furt pe fata sa-ti ceara 60E ca sa dea 4 gauri :|

Ornamentele carbon oglinzi sunt destul de kitch in opinia mea. Nu comentez preturile. Cu siguranta si aici avem parte de o umflare a pretului, ca deh, e Mitsubishi "Original Parts".

Din cate-mi aduc aminte nu ai bordul nou cu marginea aceea de "carbon", deci ornamentu' de carbon pentru climatizare n-ar face decat o nota discordanta in habitaclu. De altfel un accesoriu de care eu personal ma pot lipsi.

Ornamente pentru stalpii laterali...dragutze...da' nu stiu cat de bine dau pe culoare ta.

Alarma singura chestie ok. Da' fac pariu ca-ti gasesti o alarma mai buna din punct de vedere al raportului pret/calitate in portofoliu' lor care sa nu coste atat si sa faca in mare acelasi lucru. Adica sa "bazaie" cand iti deschide cineva o usa sau iti bruscheaza masina.

Legat de hainute si breloc nu ma pronunt.

Alegerea e a ta. Banii sunt ai tai. Eu am baleiat toata lista lor de optionale si singurele lucruri care mi-au placut au fost ornamentul toba finala si eleronul sporty(mediu). Da' ambele aveau preturi exagerate si manopere nejustificate. Asa ca m-am hotarat sa le aduc de afara.

Sa iei decizia corecta. Spor

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori