2008 Mitsubishi Lancer IX 1.5 109CP Inform Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Lun Oct 13, 2008 10:21 pm

QUOTE (Prime)Versiunea Invite are incalzirea oglinzilor.

Pai si la inform scrie pe site ca are,dar vertex zice ca nu se incalzesc oglinzile,sincer nu stiu daca se incalzesc oglinzile atit de tare incit sa le simti calde.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Oct 13, 2008 10:30 pm

Cand se incalzesc oglinzile se simt calde la mana. Daca nu sunt calde atunci inseamna ca nu are. Nu exista oglinzi cu dezaburire separat de oglinzi incalzite. Daca sunt incalzite, atunci se si dezaburesc; daca nu, singura dezaburire e cea a curentilor de aer. Eu tind sa cred ceea ce era scris in brosura (si anume ca nu are), decat ceea ce e scris pe site. Tot pe site mai scria ca motorul diesel are filtru de particule, si nu are.
In brosura de prezentare a dotarilor doar inform nu avea oglinzi incalzite; restul toate aveau.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Oct 14, 2008 12:27 pm

QUOTE (Vertex)am platit cat scria pe site :
Marca, profil ?i m?rime: Dunlop SP WINTER SPORT 3D 205/60 R16 92H (Wi)
Cantitate: 4
Pret pe bucata net: 354.54 lei noi (421.90 lei noi brutto)

----------------------------------------
Subtotal net: 1418.15 lei noi
Costuri pentru livrare si transport net: 0.00 lei noi

-----------------------------------------
Subtotal net: 1418.15 lei noi
19 % TVA 269.45 lei noi
-----------------------------------------
Total: 1687.60 lei noi
==================================

Ia uite aici:

Articolul nr. : R-158497
Numar de comanda: XXXXXXXX
Marca, Profil, Marime : Nokian WR G2 195/55 R16 91H XL
Nr. de bucati : 4
pretul pentru o bucata : 314.10 Lei noi
19% USt ab: 263.95 Lei noi
------------------------------------------
Total : 1055.80 Lei noi

------------------------------------------
Total: 1055.80 Lei noi
------------------------------------------

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Mar Oct 14, 2008 2:24 pm

QUOTE (cix)Cand se incalzesc oglinzile se simt calde la mana. Daca nu sunt calde atunci inseamna ca nu are. Nu exista oglinzi cu dezaburire separat de oglinzi incalzite. Daca sunt incalzite, atunci se si dezaburesc; daca nu, singura dezaburire e cea a curentilor de aer. Eu tind sa cred ceea ce era scris in brosura (si anume ca nu are), decat ceea ce e scris pe site. Tot pe site mai scria ca motorul diesel are filtru de particule, si nu are.
In brosura de prezentare a dotarilor doar inform nu avea oglinzi incalzite; restul toate aveau.

Eh pai n-ar fii prima minciuna pe care o spun cei la mitsubishi,asa ca vertex se pare ca masina ta n-are oglinzi incalzite.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Oct 14, 2008 7:31 pm

Auziti, da' va cade mina sa dati jos o oglinda sa vedeti daca are 2 fire-nfipte-n sticla? :shock:

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Mar Oct 14, 2008 10:15 pm

QUOTE (Vertex)am platit cat scria pe site :
Marca, profil ?i m?rime: Dunlop SP WINTER SPORT 3D 205/60 R16 92H (Wi)
Cantitate: 4
Pret pe bucata net: 354.54 lei noi (421.90 lei noi brutto)

----------------------------------------
Subtotal net: 1418.15 lei noi
Costuri pentru livrare si transport net: 0.00 lei noi

-----------------------------------------
Subtotal net: 1418.15 lei noi
19 % TVA 269.45 lei noi
-----------------------------------------
Total: 1687.60 lei noi
==================================

Suma de lei noi 1687.60 Am primit de la dumneavoastr? prin Transfer bancar ?n 7.10.2008.
Data de livrare:
Produsele au fost expediate la data de 9.10.2008 si vor ajunge cel mai probabil pe data de 20.10.2008.

Tot la anvelopele astea ma uitam si eu (erau pe primul loc) dar si la cele de care pomenea Marty mai devreme, Bridgestone Blizzak. Am vazut un test zilele trecute... Dunlop iesea mai bine per total dar Brigestone statea mai bine la tractiunea pe zapada mica, pe zapada mare si pe gheata. Sint convins ca ai facut o alegere foarte buna. Daca nu aveam ceva dubii vizavi de firma asta, deja anvelopele erau comandate.

Avatar utilizator
Vertex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 12:12 pm

Mesaj de Vertex » Mie Oct 15, 2008 8:08 am

si de ce ai dubii vizavi de firma asta? marty zicea ca sunt ok.

Later edit: in seara asta au ajuns cauciucurile, in doar 8 zile, foarte tare.
Marty ai idee cat dureaza pana ajunge factura? Tu ai comandat factura pe firma sau persoana fizica?

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Mie Oct 15, 2008 10:35 pm

Este foarte posibil sa fie in regula firma.
Retinerea mea provenea din faptul ca adresa lor figureaza ca fiind asta :
Delticom AG
Br?hlstr. 11
30169 Hannover
Germania

Daca ar fi o firma cu adresa din Romania ar fi simplu ca o pot verifica (de exemplu, cu multi ani in urma, inainte sa comand prima data de la emag, am fost la firma sa vad daca ea exista si daca da, care este obiectul de activitate).
In al doilea rind nu mi-a placut ca mai intii trebuie facuta plata si apoi se livreaza marfa (bineinteles, aici exista o explicatie foarte simpla din ce cauza procedeaza in acest fel). Mai multa incredere imi inspira firma respectiva daca puteam plati dupa sosirea anvelopelor. Asa, banii i-am dat, anvelopele nu vin, firma este in Germania... ce ramine de facut?
In al treilea rind, romanii sint cunoscuti ca fiind niste tepari foarte experimentati si care dau dovada de multa imaginatie.

Totusi, rasfoind putin internetul am gasit persoane care au fost multumite de firma.

Bafta cu ele. Cum am spus si mai devreme, sint convins ca ai ales foarte bine modelul.

Avatar utilizator
Vertex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 12:12 pm

Mesaj de Vertex » Vin Noi 14, 2008 1:08 pm

am facut revizia la 20000 pretul a fost de aprox 750 lei.
s-a mai rezolvat un greieras la stalpul din dreapta fata, la boxele de pe spate nu mai suna plasticul ca inainte.

nu au reusit sa schimbe in computerul de bord ca urmatoarea revizie sa fie peste 15000 km.

+ aparatori de noroi fata, spate
+ cuva portbagaj

si la mine scartie placutele de frana cateodata cand este o panta mai mare si apesi usor pe pedala de frana. la revizie au spus ca totul este in regula la testele de franare.

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Vin Noi 14, 2008 1:36 pm

QUOTE (Vertex)s-a mai rezolvat un greieras la stalpul din dreapta fata, la boxele de pe spate nu mai suna plasticul ca inainte.
Cum au rezolvat greierasul pe dreapta fata? Am si eu unul in zona aia, dar mie mi se pare ca e in bord... Ma duc si eu azi in service.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori