2011 Mitsubishi Lancer Ralliart

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
florynd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 13, 2010 10:46 pm

Mesaj de florynd » Vin Apr 29, 2011 10:42 am

In cartea de la Evo scrie ca poti baga benzina 95 daca nu gasesti +98. Masina este prevazuta cu "controlul detonatiilor" dar performantele vor fi mai scazute daca folosesti benzina 95. Eu unu am bagat numai Petrom 99.

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Vin Apr 29, 2011 11:12 am

OK pai cred ca am lamurit treaba cu 95 vs 98. Doar Bogdan baga 95, restul bagam 98+. Frumos portocaliul ala. Initial cand mi se oferise si mie o ocazie, masina era portocalie....cum nu am reusit sa prind ocazia la momentul ala, cand m-am dus sa imi aleg eu culoarea, desi imi place portocaliul, nu am avut curajul sa o aleg. Dar mereu admir masina lui sicae2k. E sedan sau sportback?

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Vin Apr 29, 2011 1:10 pm

Calculatorul are posibilitati limitate de "control al detonatiilor" - daca insisti sa-i testezi aceasta calitate, risti un motor prajit.
Daca tot bagi benzina de 95, pe perioada respectiva nu abuza de masina, nu baga piciorul prea tare in acceleratie
Scuze de off.

Avatar utilizator
mihaibld
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 23, 2011 11:33 am

Mesaj de mihaibld » Vin Apr 29, 2011 11:41 pm

e sedan ... la culori ma ajutat ficamea ,i am aratat masina neagra si portocalie ) [ca doar astea doua erau in tara] si a ales portocaliul

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Apr 29, 2011 11:55 pm

culoarea e bestiala ...felicitari pentru achizitie! sa o alergi sanatos si fara probleme;)..eu astept poze cu ea:-"

Avatar utilizator
mihaibld
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 23, 2011 11:33 am

Mesaj de mihaibld » Sâm Apr 30, 2011 12:08 am

multam...da e belea culoarea ...cand am ajuns in oras se c am intorceau fetele dupa masina )

nu gasesc cruise control , unde e ?? sunt din Neamt baieti ,e m ai greu in provincie

mi au dat doar carte de lancer ,am cerut de ralliart si au zis ca nu este

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Sâm Apr 30, 2011 1:21 pm

Am inteles ca nici ceilalti posesri de RA n-au primit carte speciala, ba chiar au primit 2, una de Lancer si alta de EVO...

Avatar utilizator
mihaibld
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 23, 2011 11:33 am

Mesaj de mihaibld » Sâm Apr 30, 2011 5:28 pm

am gasit cum se activeaza cruise control

la semafor se lasa in D si se sta cu picioru pe frana sau o treceti pe N ...?

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Dum Mai 01, 2011 9:53 pm

Salut. Am fost plecat de vineri si nu am putut intra. Citeste si tu topicurile noastre cu Ralliart ca iti pui exact aceleasi intrebari pe care mi le puneam si eu spre exemplu. Deja mi-a inflorit un zambet, ca imi aduci aminte de cum ma agitam si eu acum 4 luni. Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Uite-te pe topicul lui sicae2k si o sa vezi cum arata portocalia cu folie pe geamuri.

Deci cu N-D la semafor. O trec in N. O las in D numai daca stiu ca in urmatoarele 5 secunde se face verde.

Ca sa lamurim o intrebare mai veche (e euro 5 masinuta ta din cate am inteles), ce culoare au jantele tale? Sunt gri argintii sau gri carbon (inchis). Si neaparat bucura-ne si pe noi cu cat mai multe poze. Daca mai ai intrebari nu ezita. Lasa o adresa de mail pe PM si o sa caut manualele electronice pe care si eu le-am primit de pe la alti useri si ti le trimit.

Avatar utilizator
mihaibld
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 23, 2011 11:33 am

Mesaj de mihaibld » Dum Mai 01, 2011 10:25 pm

sunt argintii jantele ...din ce am intales de la delari doar modelul full option acela de 36000 [euro 5]au jantele gri si trebuia sa astept 6 luni ...sincer pt jante gri[care imi plac enorm] ,navigatie ,piele si acel sistem rkf nu cred ca merita 6000 de euro in plus ...cel putin nu pt mine

ps am avut oferta la euro 4 sportback de 24500{ plus taxa de inmatriculare 1690 euro} versiunea full cu jante gri culoare neagra sau albastra si am refuzato ,inima mea era pe sedan plecata [saptamana trecuta erau 4 bucati in tara sportback rosu ,albastru si negru, sedan au ramas doar doua negre ,euro 4 full si euro 5 ]

consum Neamt-Bacau undeva la 10 ..cu nevasta si copil in masina ,dar dupa , am iesit putin si singur si am aduso inapoi la consumul ei normal adica 14 )

am ajuns la concluzia voastra , adica nu se merita sa pui 95 ...pt o diferenta de 0,43 lei pe litru merita din plin 99 de la petrom

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori