2008 Mitsubishi Lancer 2.0 140CP Instyle - Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mar Apr 15, 2008 11:02 pm

QUOTE (Digi)QUOTE (teo_paul)QUOTE (Digi)QUOTE (sobolanu')La mai mare ! Si o intrebare : are filtru de particule ?


avand un motor euro 4 tind sa spun ca da....ma mai documentez si va spun...

:-)


Nu are filtru de particule, am intrebat eu la MCar. Mi-au spus ca pentru tara noastra (bananiera, de altfel) s-a atins standardul Euro IV fara filtru, ceea ce ma duce cu gandul ca exista si tari mai restrictive dpdv noxe unde a trebuit pus filtrul. Oricum, pe site spune ca emite 157 g CO2 dar acea valoare este cu filtru, pentru ca fara filtru emite 165g.

insa masina mea a fost adusa din germanica...

Alo, au toate filtru de particule, nu au echipare speciala pentru tara noastra cum nu au nici pentru mozambic Nu e ca la altele mai breaza ca e pentru germania, pentru europa toate sunt la fel, difera doar cele pentru america si asia dar la alte treburi(echipari, motoare..etc)

Rar stiu dealarii ce sa raspunda la intrebari mai incuietoare, ma mir ca nu a spus ca are si sa nu fi avut, asa as mai fi inteles

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Apr 16, 2008 2:53 am

Intrati pe http://www.newlancer.eu/index.php5?lang=ro_ro si dati click pe Performante. In textul de-acolo scrie "...echipat cu filtru de particule". Asta a fost prima idee unde sa caut ca stiam ca am vazut undeva. Daca tot nu credeti o sa mai caut .

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Joi Apr 17, 2008 12:24 am

QUOTE (cix)Intrati pe http://www.newlancer.eu/index.php5?lang=ro_ro si dati click pe Performante. In textul de-acolo scrie "...echipat cu filtru de particule". Asta a fost prima idee unde sa caut ca stiam ca am vazut undeva. Daca tot nu credeti o sa mai caut .


hai sa nu o dam in offtopic

Avatar utilizator
The Hammer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:44 am

Mesaj de The Hammer » Vin Apr 18, 2008 12:22 pm

2500 rpm ...200 km/h .....eu la 200 am 3500 rpm si tot mi se pare aiurea ,acum nu vreau sa spun ca nu ai dreptate....spun si eu ce am vazut,dar daca ar fi asa 2500 rpm-200km/h cred ca delimitata ar trebui sa prinda 250 .... poate mai auzim niste pareri....
oricum avem niste masini fooooarte frumoase,sa o stapanesti sanatos si sa te bucure in fiecare zi (ps.ce caine ai? )

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Vin Apr 18, 2008 10:08 pm

QUOTE (The Hammer)2500 rpm ...200 km/h .....eu la 200 am 3500 rpm si tot mi se pare aiurea ,acum nu vreau sa spun ca nu ai dreptate....spun si eu ce am vazut,dar daca ar fi asa 2500 rpm-200km/h cred ca delimitata ar trebui sa prinda 250 .... poate mai auzim niste pareri....
oricum avem niste masini fooooarte frumoase,sa o stapanesti sanatos si sa te bucure in fiecare zi (ps.ce caine ai? )

si eu sunt de parere ca nu ai cum sa ai 2500 de rotatii la 200 la ora este total imposibil ...scuze ,dar la 140-160(nu mai stiu exact dar ma duc maine pe autostrada si va spun) ai in jur de 3000 daca nu si mai mult.....asta inseamna ca masina mea este stricata ...te rog sa mai verifici ...
in rest super poze sa o stapanest sanatos si o intrebare pt toata lumea :
cu ce turatie mergeti in general ...in fiecare treapta ......astept pareri

merci

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Sâm Apr 19, 2008 12:39 am

3000 ai la 160 la ora fix.. 4000 ai la 215

Retestat azi pe autostrada.

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Sâm Apr 19, 2008 12:53 am

QUOTE (Speedy)3000 ai la 160 la ora fix.. 4000 ai la 215

Retestat azi pe autostrada.

posibil sa fi exagerat un pic...insa tot sint de parere ca o resoftare la motorul 2.0 did si scos limitatorul de viteza poate duce la o viteza maxima de 240km/h

devine de 170cp si 240km/h nu mi se par exagerati


BTW....

un pic offtopic...tocmai am fost anuntat prin PM ca o sa facem poze cu 2 lanceruri DID pe strada mea...

vecini de strada si ne intalnim pe forumuri.....Partea si mai frumoasa e ca probabil este client de al meu.eu ocupandu-ma de reteaua de internet din zona vitan....

:-D

acum ii dau reply si vad exact cine e....poate chiar il cunosc



Avatar utilizator
The Hammer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:44 am

Mesaj de The Hammer » Sâm Apr 19, 2008 8:38 am

QUOTE posibil sa fi exagerat un pic...insa tot sint de parere ca o resoftare la motorul 2.0 did si scos limitatorul de viteza poate duce la o viteza maxima de 240km/h

devine de 170cp si 240km/h nu mi se par exagerati

chiar deloc exagerati....sincer la capitolul viteza maxima sincer mi se pare ca lancerul nostru sta putin cam prost....cu un mercedes clasa c 200 de 130 de cai si cu 130.000 km am prins 240 pe autobahn (greu de altfel dar a luat)...si nu zic ca de ce nu prinde si lancerul 240 ....da un 220 mi se pare rezonabil .....

my 2 cents

Avatar utilizator
Simona Stanciu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 23, 2008 1:37 pm

Mesaj de Simona Stanciu » Mie Apr 23, 2008 2:18 pm

QUOTE (thor)...am o intrebare....formularea "amethist black" este cea a dealerului sau ai pus-o tu...?
Intreb pentru ca ametistul nu e de loc black in nici una din variatile lui de culoare...ci mov...oare este vorba de Onix....?



hello! sunt membru nou... vroiam doar sa zic ca denumirea de amethist black este data de Mitsubishi si mai mult decat atat culoarea este exact cum zice denumirea...adica neagra iar la soare poti vedea clar sideful foarte mov din vopsea....
By the way felicitari tuturor celor ce si-au luat masinutza asta...sunt si eu fericita posesoare a unui lancer full option 2.0 amethist black...si o am din decembrie...am 6000 km cu ea si merge de rupe!

Avatar utilizator
adysss
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 3:04 pm

Mesaj de adysss » Mie Apr 23, 2008 8:23 pm

Felicitari si tie !! Sa o stapanesti sanatoasa si te asteptam cu jurnalu de bord si evident poze

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori