Mitsubishi Pajero 1995

Prezinta-ti Pajero-ul (Montero) aici!
Avatar utilizator
trafyctz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 12:00 pm

Mesaj de trafyctz » Vin Noi 28, 2008 12:12 pm

Salutare tuturor. Ca tot a venit iarna si ar merge o vacanta la munte, mi`am cumparat impreuna cu un unchi un Mitusbishi Pajero din 1995,2 usi, motor 2.5 TD 105 cai ,4x4. Masina are 128.000 KM Reali, a fost adusa din Germania si neinmatriculata, a fost folista pt vanatoare, plimbari offroad. Cand am luat`o era intr`o stare jalnica, ruginita, nu`i mergea nimic pe partea electrica, nici macar farurile sau inchiderea centralizata. Am muncit mult impreuna cu inca un prieten ca sa o aduc pe linia de plutire, am facut instalatia electrica cap-coada, a avut motor 3.5i pe benzina dar a fost schimbat cu unul 2.5 td . Ca dotari are geamuri electrice ( puse de noi ), proiectoare ( puse de noi ), folie ( pusa de noi ), , cd player cu 4 boxe ( puse de noi ), AC, ( freonul trebuie incarcat ), Alarma cu pager ( pusa de noi )servo directie, servo frana. Pe teren accidentat se poarta foarte foarte bine, e foarte stabila, demaraj tzava, iar 4x4 te ajuta mult. Consumul nu l`am facut dar din cate plinuri am facut, mananca ceva. Imi pare rau ca nu mai am poze sa vedeti cum arata inainte. Am vopsit`o, antifonata acuma 2 luni.. Masina va fi folosita pt offroad si se va merge SPER la concursuri off road.

Daca stiti pe cineva sau aveti o janta ca cea din poza de mai jos sunt interesat sa cumpar 1 sau 2 bucati.
Fişiere ataşate
080803_124819.jpg
080803_124819.jpg (45.3 KiB) Vizualizat de 2576 ori
080803_124939.jpg
080803_124939.jpg (57.59 KiB) Vizualizat de 2580 ori
Image545.jpg
Image545.jpg (58.99 KiB) Vizualizat de 2580 ori
Image546.jpg
Image546.jpg (49.37 KiB) Vizualizat de 2581 ori
Image547.jpg
Image547.jpg (55.4 KiB) Vizualizat de 2579 ori

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Noi 28, 2008 12:39 pm

Jos palaria pentru munca depusa....dar merita daca o folosesti la capabilitatile ei.

Off road placut

PS: Ma bate si pe mine gandul sa imi iau un Pajero de dincolo efectiv doar pentru off-road sau drumuri proaste precum la mine in BN. Cam cat este una 4x4 cu care poti sa iti faci treaba (consumul nu m-ar interesa ca o am pe asta mica, Carisma, pentru drumuri lungi) Pajero fiind tractorul de deplasari la cabane mai mult sau mai putin bine pozitionate fata de drum...?

Evident m-ar interesa un pret minim pentru una buna deci vorbim tot ceva de genul '94-'96, nu mai noua....

Avatar utilizator
trafyctz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 12:00 pm

Mesaj de trafyctz » Vin Noi 28, 2008 12:54 pm

Salut. Iti multumesc pentru urari.

In legatura cu ceea ce vrei tu. Un Pajero calumea in Germania cu care poti sa vi pana acasa fara frica e vreo 3300 euro maxim si inca vreo 5-600 drumul. Eu gasisem pe mobile unul din 97 la 3500 euro negociabil,am negociat cu omul la telefon pana la 3300 si am stat vreo 3 zile pe ganduri ce sa fac...si m`a sunat ca l`a vandut. Un pret minim vreo 2800 depinde de unde il iei, in general daca il iei de la cineva din curte iesi mai ieftin ca poti negocia mult . Consumul nush ce sa zic ca nu prea am fost interesat sa il fac. In general in italia sunt mai ieftine dar e greu cu inscrierea ca ei nu au numere de tzoll ( parca asa era ) si singura sansa e sa il aduci aici cu nr de italia dupa care sa te duci cu numerele si actele de unde l`ai luat sa il radiezi, unele sectii de politie iti cer sa vi si cu masina si atunci singura sansa e sa o iei pe platforma pana in romania sau pana in germania unde iei nr de tzoll. Daca ai pe cineva in italia in care poti avea incredere o poti inscrie pe numele lui. In bulgaria e vreo 670 euro pe an sa o tzi inscrisa +30 euro pe luna ( depinde cum stabilesti cu persoana respectiva sa o tzi pe numele lui ) dar sunt riscuri foarte mari. In Valcea sunt cateva de vanzare dar cu volan pe dreapta si sunt in stare buna de functionare si estetica. Sper ca te-am ajutat cat de cat. daca mai ai intrebari te rog posteaza. Imi pare rau daca nu prea ai inteles dar sunt cam obosit si nu prea scriu corect Numai bine !

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Vin Noi 28, 2008 3:00 pm

Arata bine cazanul. Sa te duca sanatos unde vrei tu! Cu ceva bani si indemanare faci un mic tanculet de off-road din el.
In legatura cu jantele... stiu pe cineva care vindea 4 bucati, insa tre sa ma interesez de pret. Dar daca vrei sa-l folosesti in teren, eu personal te sfatuiesc sa-ti iei jante de tabla sau otel, nu de aluminiu. Cele de aluminiu crapa la primul shoc mai zdravan... unde mai pui ca sunt si magnet de namol... adica intra namolul in ele plangi pana-l scoti.

Avatar utilizator
trafyctz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 12:00 pm

Mesaj de trafyctz » Vin Noi 28, 2008 9:55 pm

De offroad am jante de tabla. Astea imi trebuie pentru strada:) momentan masina o folosesc si in oras si arata urat cu alea de tabla prin oras plus ca am caucicuri de iarna pe alea....

Scrie răspuns

Înapoi la “Pajero-ul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori