Dimensiuni Rama Adaptoare 2din

Oferte de vanzare ale autoturismelor Mitsubishi
Avatar utilizator
Alin1687
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 14, 2013 12:18 am

Mesaj de Alin1687 » Sâm Mai 14, 2016 4:27 am

Salutare,
A pus cineva de aici navigatie aftermarket si a avut nevoie de rama adaptoare 2DIN? Intreb deoarece vreau sa comand una de pe aliexpress ( datorita pretului scazut) si sunt curios de dimensiuni. Cei care vand acolo le au in 2 variante de dimensiuni: 178 x 102MM and 173 x 98MM si ei recomanda pentru europa si pentru navigatiile produse de kenwood, pioneer, clarion etc. dimensiunea 173*98MM. Navigatiile clarion ar avea dimensiunea la fata 178 x 100 iar kenwood 181.7 x 112.2MM.
Voi ce fel de navigatii ati pus si de unde ati luat ramele?
Multumesc

Avatar utilizator
AvionarU
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 21, 2010 12:47 am

Mesaj de AvionarU » Lun Mai 16, 2016 1:39 am

Și eu sunt interesat de subiect și sunt surprins ca nu pare a fi mai nimeni cu experienta, la un model pe care se pot pune toate prostiile. Am întrebat pe facebook și am fost trimis la Edotec, ca sunt 'de încredere'. Aia vând hardware cu 1-3 generații în spate, la preț dublu fata de ultima generație din China (sunt aceleași). Și eu am găsit ceva drăguț în jur de 400 USD, dar nu stiu cu rama cum e.

Avatar utilizator
z3rgiu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 28, 2016 10:05 am

Mesaj de z3rgiu » Lun Mai 16, 2016 9:47 am

Salut,
Eu mi-am montat recent asa ceva http://www.iceboxauto.com/mitsubishi-lancer-m037 . Sunt aceleasi modele ce le gasiti pe aliexpress doar ca vin din UK si nu riscati sa fiti nevoiti sa platiti vama. Intr-adevar la Edotec preturile sunt cam mari si modelele cu o generatie in spate.

Montajul se face foarte usor, e o operatiune plug-n-play, calitatea plasticului e ok. Singura problema cu aceste unitati este ca sunt chinezesti si deci nimeni nu se va risca sa le repare in tara, sau nu va garanta ca reuseste sa le repare. Eu am avut niste probleme cu unitatea si a trebuit sa o trimit vanzatorului, acum astept rezolvarea problemei.

Avatar utilizator
Alin1687
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 14, 2013 12:18 am

Mesaj de Alin1687 » Lun Mai 16, 2016 12:56 pm

Multumesc de raspuns duda. Dar daca de pe aliexpress nu atunci de unde? ma gandesc ca cele care se gasesc pe ebay sunt tot din china aduse (la unele chiar scrie ca se livreaza din china) iar la noi in magazinele online costa 300-400 ron care cred ca tot din china sunt aduse si de ce le-as da lor dublu fata de cat as plati acolo?
Iar in ceea ce priveste unitatile dedicate, eu nu am incredere in calitatea sunetului scos de ele. Decat sa am android, tv, net si alte nebuneli in masina prefer un sunet de calitate, navigatie, bluetooth si atat, date de o unitate facuta de un producator cu experienta chiar daca o iau de pe olx(de exemplu).
Inca nu am gasit informatiile pe care le vroiam despre dimensiuni. Daca nu stie nimeni de aici si le voi gasi in alta parte le voi posta si aici. Sau poate imi bag picioarele si dau comanda direct si vad cu ce ma aleg



Avatar utilizator
Terminator
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 31, 2016 12:58 am

Mesaj de Terminator » Vin Aug 05, 2016 6:35 pm

Are cineva idee dacă playerul cu navigatie original MMCS rockford de pe un Lancer 2008 se potrivește pe un Lancer 2015 care a venit din fabrica cu playerul 2 din, modelul cel nou?
Ideea este ca MMCS are pe spate 3 mufe, pe când cel normal din fabrica are doar 2.
Ar merge instalat plug and play?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori